Vidět & zažit

Památky

Nejkrásnější město v Německu?

Pravděpodobně největším pokladem evropského města Görlitz/Zgorzelec je jeho architektonické bohatství. Jen v samotném Görlitzu se můžete seznámit s téměř 4 000 architektonickými památkami z 500 let historie evropské architektury. Většina z nich prošla rozsáhlou rekonstrukcí a najdete zde stavby z nejrůznějších epoch - od gotiky a renesance až po gründerskou dobu a secesi. Profesor Gottfried Kiesow, bývalý prezident Německé nadace pro ochranu památek, označil Görlitz za nejkrásnější město v Německu - navštivte Görlitz a nepochybně s ním budete souhlasit ...

Památkově chráněné domy & stavby

Udělejte si čas na toulky historií architektury. Zejména domy na starém městě vás okouzlí bohatě zdobenými fasádami, umělecky ztvárněnými klenbami a malovanými stropy z různých období. Nikde jinde v Německu nenajdete takovou hustotu nákladně zrestaurovaných stavebních památek jako v tomto městě na Nise.

Přečíst si více

Zhořelecký halový dům

Na konci středověku a počátku novověku vznikl v Görlitz zajímavý typ měšťanského domu – „zhořelecký halový dům“. Sloužil obchodníkům jako obytný dům, pivovar, místo k obchodování a vystavování zboží.

Přečíst si více

Věže & opevnění

Görlitz je město věží. Většina těchto věží byla součástí městského opevnění a i dnes nabízí působivý výhled. Fife z nich jsou přístupné veřejnosti a některé z nich zvou na prohlídku s průvodcem. Pohled na město z výšky je velkým zážitkem, můžete se dívat celé hodiny a stále objevovat něco nového: malé uličky, významné budovy nebo skryté dvorky.

Vydejte se na turné

Zdroj fotografie:
"Památkově chráněné domy & stavby" a "Věže & opevnění": Europastadt GmbH, "Zhořelecký halový dům": Ulrich Schwarz

© Rainer Weisflog
Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen