Berzdorfské jezero

Roční období a akce u jezera

Zážitky u jezera po celý rok

U Berzdorfského jezera se v každou roční dobu něco děje a po celý rok si tu můžete užívat přírody: čisté vody, čerstvého vzduchu, výletů pěšky nebo na kole a skvělých výhledů do krajiny. Konají se tu různé akce na vodě i u vody: Kromě pravidelných programů se tu odehrávají i velké akce, do kterých se můžete zapojit nebo přihlížet. Patří k nim sportovní akce, jako je 15° Swim ‘N‘ Run & Triathlon nebo jachtařské regaty, kulinářské i hudební akce.

Jaro

Na jaře se příroda u jezera probouzí, zazelená se a sluneční paprsky již hřejí. Táhne nás to na čerstvý vzduch – proč tedy nevyrazit aktivně na pěší a cyklistické trasy, které pro Vás připravilo zhořelecké informační centrum a které zvou na procházky a vyjížďky u jezera? Když si budete chtít udělat přestávku, můžete se občerstvit v podnicích, které na jaře opět otevírají.

Tajný tip: Cesta u jezera s kvetoucí třešňovou alejí v obci Jauernick-Buschbach na západním břehu jezera. Další výlet zcela v blízkosti jezera vede kolem Landeskrone, místního kopce, s řepkovými poli, které na jaře žlutě září.  

U Berzdorfského jezera začíná v březnu jachtařská sezóna a v květnu koupací sezóna. Kromě toho tu je také „svatební sezóna“: od jara do podzimu si snoubenci říkají své „ano“ ve svatební síni v přístavní budově. Termíny svateb v přístavní svatební síni si dvojice sjednávají na vybrané dny přímo s matrikou v Görlitz. Následující svatební hostina se může uskutečnit v přístavní kavárně nebo v hotelu Gut am See na vodním zámku Tauchritz. Restaurace a hotel mají s akcemi bohaté zkušenosti a nabízejí pro všechny své hosty, kteří zde nocují, romantické kulisy, které si zamilujete.

Na jaře se děti vrhají na hřiště na severovýchodní pláži a na Modré laguně a nevynechají ani „Ranč u jezera“. Zde se vše točí kolem poníků a koní, kteří mají velké společné výběhy. Je tu spousta nabídek, jako např. PonyClub: jednu sobotu měsíčně se milovníci poníků ponoří do určitého tématu a prozkoumají je s poníky kreativním způsobem.

Sportovní zařízení u jezera Berzdorf

Zahájení jachtařské sezony: 2. dubna 2022
Zahájení koupací sezony: 1. května 2022

Svatby v přístavní budově:
https://hafen-goerlitz.eu/cs

Ranč u jezera:
www.ranchamsee.de

 

Nejdůležitější události 2022

Regata SV Schönau-Berzdorf: 11./12.6.2022 (Jižní břeh)
www.segeln-am-berzdorfer-see.de/termine

Soutěž ve veslování na kutrech: 17./18.6.2022, Přístav Tauchitz

„L2 Club Summer Open Air“: 24.6.2022, Deutsch-Ossig Oberhof (Pozor, začíná to být hlasité!)

„Klingende Wellen“: 24./25. 6.2022, Zhořelecké pódium na jezeře na severní pláži.
Do programu

Večer salsy: 25.6.2022 v Carari v Deutsch Ossig
Do programu

Triathlon Festival Görlitz: 9.–10.7.2022
K registraci

Lagoon Festival: 22.–23.7.2022

Léto

V létě je koupací sezóna v plném proudu. Voda je teď nejteplejší a velké i malé vodní víly a vodníci tráví u Berzdorfského jezera nejraději celý den. Stánky se zmrzlinou a kiosky nabízejí hostům k osvěžení exotické zmrzliny a chlazené nápoje.

Pro sportování a hry na pláži jsou dispozici hřiště na plážový volejbal na Modré laguně a na poloostrově. Kdo je rád na vodě, půjčí si paddleboard, nafukovací člun nebo nafukovací lehátko u plážového baru Strandbar Görlitz na severovýchodní pláži.

Europa Chor Akademie se postará o hudební vrchol letního slunovratu: představí Görlitz Lake Stage 2022, zasazenou do úchvatné kulisy Berzdorfského jezera. Letošní program "Kingende Wellen" (Královské vlny) vás zavede do velkolepého světa opery. Pod vedením Jana Hoffmanna se na jevišti plovoucího jezera po dva večery rozezní hlasy sboru Europa Chor Akademie společně s CoOperate Orchestra Poznaň.
Vychutnejte si plážový pocit a nechte se okouzlit známými operními sbory z oper "Carmen", "La Traviata" a "Nabucco" a dalšími při západu slunce v době letního slunovratu.

Oblíbené jachtařské akce v létě jsou noční plachtění na osvětlených lodích v Modré laguně a ukázkové plachtění u Deutsch Ossigu. Jachtařský klub Schönau-Berzdorf nabízí dětem a mládeži o sobotách v jachtařské sezoně tréninky plachtění a o letních prázdninách týdenní jachtařský tábor pro mládež z Trojzemí.

Das Video wird im Youtube-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Na plovoucím pódiu v úchvatném prostředí jezera Berzdorf zazpívá Europa Chor Akademie Görlitz "Carmina Burana". Vysoce uznávaný mezinárodní koncertní sbor zpívá s velkou kapelou na jevišti u jezera. Diváci se usadí na břehu jezera a poslouchají hlasy na pozadí jedinečné kulisy jezera.

Podzim

Také podzim někdy přináší příjemné dny ke koupání a na vodě je možné jezdit na paddleboardu až do skončení sezóny. Kdo vodním sportům raději přihlíží, ten by si měl poznamenat podzimní regatu pořádanou jachtařským klubem Schönau-Berzdorf.

Barevnou podzimní krajinu si mohou návštěvníci jezera vychutnat pohledem z 24 m vysokého kolesového rypadla v Hagenwerderu a z rozhledny Neuberzdorfer Höhe. Především při prohlídce kolesového rypadla se návštěvníci seznámí s historií jezera, které vzniklo z povrchového dolu. V okolních lesích můžete sbírat houby, které si můžete připravit doma nebo na vyznačených místech na grilování přímo u jezera.

Cyklostezka Odra-Nisa zve k výletům na kole a u mnoha rybníků v regionu můžete během Lužických týdnů ryb ochutnat domácí rybí speciality.

 

Lužické týdny ryb

Cyklostezka Odra-Nisa

"Tekk is back"- Večírek v Oberhofu: 2.9.2022, Deutsch-Ossig
(Pozor, bude to hlasité!)

Podzimní regata jachtařského klubu Schönau-Berzdorf: 17./18.9.2022
www.segeln-am-berzdorfer-see.de/termine/

Portál tras Görlitz pro Outdoor Active (v němčině):
www.mesto-goerlitz.cz/Trasy-u-jezera.html

Senckenbergovo přírodovědné muzeum ve Zhořelci
https://museumgoerlitz.senckenberg.de/en/

Zima

V zimě lákají procházky k Berzdorfskému jezeru. Návštěvníci objevují rozmanitý svět zvířat, která je možné pozorovat i v zimě a vychutnávají si klid blízkého lesa. Naslouchají ptákům nebo nacházejí různé stopy lesních zvířat ve sněhu.

Turistickou trasu nádhernou zimní krajinou po Berzdorfských haldách a podél jezera si pracovníci zhořeleckého informačního centra sami otestovali a připravili pro návštěvníky. Pokud je dostatek sněhu a máte lyžařské vybavení, můžete se vydat po trase i na běžkách.

Více se můžete o flóře a fauně regionu dozvědět v Senckenbergově přírodovědném muzeu ve Zhořelci. Muzeum prezentuje návštěvníkům m. j. mimořádnou druhovou rozmanitost Horní Lužice. Zejména pro rodiny s dětmi se vyplatí udělat si výlet do muzea, který všem přinese plno zážitků.

Pokud je venku opravdu zima, doporučujeme navštívit wellness hotel „Insel der Sinne“ s jeho saunami, kde se můžete zahřát a nechat se hýčkat. Hotel leží přímo na pláži a hosté tu mohou relaxovat v horké bylinkové koupeli nebo ve finské sauně. Místnost s krbem a výhledem na jezero a knihovnou zve hosty k příjemným chvilkám s knihou v ruce.

Fotografie: Cyklista/Nikolai Schmidt, Fáze jezera/Philipp Herfort, Plachetnice/Nikolai Schmidt, Dětské hřiště/EGZ GmbH

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen