Berzdorfské jezero

Roční období a akce u jezera

Zážitky u jezera po celý rok

U Berzdorfského jezera se v každou roční dobu něco děje a po celý rok si tu můžete užívat přírody: čisté vody, čerstvého vzduchu, výletů pěšky nebo na kole a skvělých výhledů do krajiny. Konají se tu různé akce na vodě i u vody: Kromě pravidelných programů se tu odehrávají i velké akce, do kterých se můžete zapojit nebo přihlížet. Patří k nim sportovní akce, jako je 15° Swim ‘N‘ Run & Triathlon nebo jachtařské regaty, kulinářské i hudební akce.

Jaro

Na jaře se příroda u jezera probouzí, zazelená se a sluneční paprsky již hřejí. Táhne nás to na čerstvý vzduch – proč tedy nevyrazit aktivně na pěší a cyklistické trasy, které pro Vás připravilo zhořelecké informační centrum a které zvou na procházky a vyjížďky u jezera? Když si budete chtít udělat přestávku, můžete se občerstvit v podnicích, které na jaře opět otevírají.

Tajný tip: Cesta u jezera s kvetoucí třešňovou alejí v obci Jauernick-Buschbach na západním břehu jezera. Další výlet zcela v blízkosti jezera vede kolem Landeskrone, místního kopce, s řepkovými poli, které na jaře žlutě září.  

U Berzdorfského jezera začíná v březnu jachtařská sezóna a v květnu koupací sezóna. Kromě toho tu je také „svatební sezóna“: od jara do podzimu si snoubenci říkají své „ano“ ve svatební síni v přístavní budově. Termíny svateb v přístavní svatební síni si dvojice sjednávají na vybrané dny přímo s matrikou v Görlitz. Následující svatební hostina se může uskutečnit v přístavní kavárně nebo v hotelu Gut am See na vodním zámku Tauchritz. Restaurace a hotel mají s akcemi bohaté zkušenosti a nabízejí pro všechny své hosty, kteří zde nocují, romantické kulisy, které si zamilujete.

Na jaře se děti vrhají na hřiště na severovýchodní pláži a na Modré laguně a nevynechají ani „Ranč u jezera“. Zde se vše točí kolem poníků a koní, kteří mají velké společné výběhy. Je tu spousta nabídek, jako např. PonyClub: jednu sobotu měsíčně se milovníci poníků ponoří do určitého tématu a prozkoumají je s poníky kreativním způsobem.

Sportovní zařízení u jezera Berzdorf

(c) Nikolai Schmidt


Svatby v přístavní budově:
https://hafen-goerlitz.eu/cs

Ranč u jezera:
www.ranchamsee.de

 

(c) Philipp Herfort

Nejdůležitější události

Regata SV Schönau-Berzdorf
Termíny

Soutěž ve veslování na kutrech v Přístav Tauchitz
Registrace a informace

Jeviště u jezera Görlitz na severní pláži
„Wave Play“
Do programu

Léto

V létě je koupací sezóna v plném proudu. Voda je teď nejteplejší a velké i malé vodní víly a vodníci tráví u Berzdorfského jezera nejraději celý den. Stánky se zmrzlinou a kiosky nabízejí hostům k osvěžení exotické zmrzliny a chlazené nápoje.

Pro sportování a hry na pláži jsou dispozici hřiště na plážový volejbal na Modré laguně a na poloostrově. Kdo je rád na vodě, půjčí si paddleboard, nafukovací člun nebo nafukovací lehátko u plážového baru Strandbar Görlitz na severovýchodní pláži.

Europa Chor Akademie nabízí hudební vrchol letního slunovratu: představuje Görlitzskou jezerní scénu zasazenou do úchvatné kulisy Berzdorfského jezera. Letošní program "Hra na vlnách" vezme posluchače na vzrušující cestu po nejslavnějších melodiích Verdiho, Wagnera a Orffa. Pěvce doprovází a mohutně podporuje Hudební sbor štábní hudby německých ozbrojených sil. Pod vedením Jana Hoffmanna a podplukovníka Kiauka zavede program posluchače do nádherného světa operních sborů.

Oblíbené jachtařské akce v létě jsou noční plachtění na osvětlených lodích v Modré laguně a ukázkové plachtění u Deutsch Ossigu. Jachtařský klub Schönau-Berzdorf nabízí dětem a mládeži o sobotách v jachtařské sezoně tréninky plachtění a o letních prázdninách týdenní jachtařský tábor pro mládež z Trojzemí.

Das Video wird im Youtube-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Na plovoucím pódiu v úchvatném prostředí jezera Berzdorf zazpívá Europa Chor Akademie Görlitz "Carmina Burana". Vysoce uznávaný mezinárodní koncertní sbor zpívá s velkou kapelou na jevišti u jezera. Diváci se usadí na břehu jezera a poslouchají hlasy na pozadí jedinečné kulisy jezera.

Podzim

Také podzim někdy přináší příjemné dny ke koupání a na vodě je možné jezdit na paddleboardu až do skončení sezóny. Kdo vodním sportům raději přihlíží, ten by si měl poznamenat podzimní regatu pořádanou jachtařským klubem Schönau-Berzdorf.

Barevnou podzimní krajinu si mohou návštěvníci jezera vychutnat pohledem z 24 m vysokého kolesového rypadla v Hagenwerderu a z rozhledny Neuberzdorfer Höhe. Především při prohlídce kolesového rypadla se návštěvníci seznámí s historií jezera, které vzniklo z povrchového dolu. V okolních lesích můžete sbírat houby, které si můžete připravit doma nebo na vyznačených místech na grilování přímo u jezera.

Cyklostezka Odra-Nisa zve k výletům na kole a u mnoha rybníků v regionu můžete během Lužických týdnů ryb ochutnat domácí rybí speciality.

 

Lužické týdny ryb

Cyklostezka Odra-Nisa

(c) Nikolai Schmidt


Podzimní regata jachtařského klubu Schönau-Berzdorf:
www.segeln-am-berzdorfer-see.de/termine/

Zima

V zimě lákají procházky k Berzdorfskému jezeru. Návštěvníci objevují rozmanitý svět zvířat, která je možné pozorovat i v zimě a vychutnávají si klid blízkého lesa. Naslouchají ptákům nebo nacházejí různé stopy lesních zvířat ve sněhu.

Turistickou trasu nádhernou zimní krajinou po Berzdorfských haldách a podél jezera si pracovníci zhořeleckého informačního centra sami otestovali a připravili pro návštěvníky. Pokud je dostatek sněhu a máte lyžařské vybavení, můžete se vydat po trase i na běžkách.

Více se můžete o flóře a fauně regionu dozvědět v Senckenbergově přírodovědném muzeu ve Zhořelci. Muzeum prezentuje návštěvníkům m. j. mimořádnou druhovou rozmanitost Horní Lužice. Zejména pro rodiny s dětmi se vyplatí udělat si výlet do muzea, který všem přinese plno zážitků.

Pokud je venku opravdu zima, doporučujeme navštívit wellness hotel „Insel der Sinne“ s jeho saunami, kde se můžete zahřát a nechat se hýčkat. Hotel leží přímo na pláži a hosté tu mohou relaxovat v horké bylinkové koupeli nebo ve finské sauně. Místnost s krbem a výhledem na jezero a knihovnou zve hosty k příjemným chvilkám s knihou v ruce.

Do muzea

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen