Berzdorfské jezero

Zážitek jezera

Kouzelná příroda v blízkosti města s nabídkou sportovních aktivit   

Jen pár minut od honosných staveb historického starého města Görlitz se před Vámi otevírá přírodní ráj: 960 ha třpytivé vodní plochy, písečné pláže a šťavnatá zeleň 420 m vysokého kopce Landeskrone.

U jezera si mohou odpočinout a zastavit se dovolenkáři i místní, a vyzkoušet si rozmanité druhy sportů. Příznivci vodních sportů, jako je surfování, jachting nebo paddleboarding, se mohou na Berzdorfském jezeře vyřádit do sytosti.

Ale dá se tu samozřejmě jednoduše i jen koupat – do průzračné a osvěžující vody se můžete ponořit hned z několika písečných pláží.       

 

Koupací sezona 2022

Koupat se smí na severní a severovýchodní pláži, na poloostrově a na Modré laguně. Koupání je možné od 1. května do 3. října 2022. Nezapomeňte si plavky, protože koupání bez plavek není dovoleno. Pláž pro psy se nachází jižně od Deutsch Ossigu. Šnorchlování do hloubky 3,5 m je možné; profesionální potápění není v jezeře povoleno.

Během koupací sezóny jsou zajištěni plavčíci. Německý červený kříž (DRK) má o víkendech službu v záchranné stanici na severní pláži a v záchranném kontejneru na severovýchodní pláži, kde zajišťuje bezpečnost koupališť. Na pláž u Modré laguny dohlíží Německá asociace záchranářů (DLRG). Během prázdnin jsou plavčíci v závislosti na počasí ve službě denně od 10 do 18 hodin.

Aktuální upozornění ze dne 26.8.2022: Sinice na severovýchodní pláži.

Koupaliště byla poté uzavřena. Plavčíci DRC vyvěsili na místě červenou vlajku na znamení zákazu koupání.

Cyklistické a pěší výlety & další sportovní aktivity a hry u jezera

Zde uprostřed německo-česko-polského Trojzemí si přijdou na své rodiny i návštěvníci s nejrůznějšími zájmy. Na cestách na břehu jezera a v jeho bezprostředním okolí si cyklisté, bruslaři a turisté užívají v každou roční dobu přírodu a krásné výhledy.  

Hned na dvou hřištích na plážový volejbal severně od poloostrova a na Modré laguně si můžete užít plážového sportu. Na dětských hřištích na severovýchodní pláži a na Modré laguně si přijdou na své malí návštěvníci jezera. A pro všechny milovníky poníků je tím správným cílem ranč u jezera.

Aktivně kolem jezera

Zde najdete přehled půjčoven kol v Görlitz: k přehledu

Půjčovna sportovních potřeb a plážových lehátek na severovýchodní pláži:
https://strandbar-goerlitz.eu/

Ranč s poníky u jezera (jen německy):
www.ranchamsee.de

Dobrodružný minigolf s památkami Görlitz a lanovým centrem u Modré laguny:
www.minigolf-blaue-lagune.de

Náš tip na výlet pro cyklisty

Opustíte webové stránky města Görlitz a připojíte se k externímu zpracovateli dat. (Tato služba je zdarma)

Zde najdete další tipy na výlety po Görlitz a okolí.

 

Odvažte se: jachtařské akce a sportovní aktivity na vodě

Kdo si chce užít křišťálovou vodu z bezprostřední blízkosti, má v sezoně možnost půjčit si paddleboardy a rafty. Plážový bar také nabízí nafukovací lehátka k zapůjčení.

Návštěvníci jezera si mohou dovézt i své vlastní nemotorové vybavení na vodní sporty a objevovat s ním jezero individuálně. Na výpravy na veslici, kajaku, nafukovacím člunu a kánoi je možné vyrážet přímo z pláží. Přístup pro surfaře se nachází na jižním konci koupací části severovýchodní pláže. Kitesurfing není povolen.

Jachtaři vyplouvají na jezero z přístavu Görlitz nebo z kotviště pro jachty na Modré laguně. Zde také jachtařský klub Schönau-Berzdorf pořádá celou řadu akcí.

 

Informace k jachtařské sezóně a využívání vybavení pro vodní sporty v sezoně 2022

Jachtařská sezóna na Berzdorfském jezeře trvá od dubna do října 2022. Jachty je možné přivézt a spustit na vodu v přístavu Tauchritz nebo na Modré laguně. Přivážení a odvážení plavidel na povolená odpočívadla a z nich není povoleno v nočních hodinách (od západu do východu slunce). Přistávání a přivazování lodí v přístavištích „Deutsch Ossig“ a „Blaue Lagune“ je povoleno. Jakékoli jiné využívání jezera vyžaduje zvláštní povolení. Lodní plavba pro hosty je plánována v dalších letech.

Sportovní aktivity na jezeře

Půjčovna paddleboardů, raftů, nafukovacích lehátek na severovýchodní pláži
https://strandbar-goerlitz.eu/

Přístav Görlitz: otevírací doba, kontaktní osoba, místa
https://hafen-goerlitz.eu/cs

Plachtění na Modré laguně
www.segeln-am-berzdorfer-see.de/cesky

K jachtařským a sportovním akcím na jezeře

Jste připraveni na speciální sportovní výzvu?

Na soutěži "KommWohnen Triathlon Festival" je zaručena akce pro všechny účastníky. V přístavu Tauchritzer Hafen jižně od Görlitz jde o sportovní výkony a radost z kombinace plavání, jízdy na kole a běhu - tří základních druhů vytrvalosti.

Plavecká trať vede přes přístavní nádrž jezera Berzdorf. Ve sprint triatlonu se po 750 metrech plavání a 5 kilometrech běhu rozmanitou krajinou bývalého důlního areálu jde na věc. Buď v elitním závodě společně se sportovci národní ligy Sachen a v klasifikaci národního šampionátu, nebo v závodě o "zlatý ananas" pro všechny.

V závislosti na věkové skupině budou mladí závodit na různých kratších tratích - letos také v podobě triatlonu. I zde jde o titul mistra republiky! Týmoví hráči soutěží s ostatními týmy s kolegy a přáteli v týmové štafetě. Ti, kteří si nevěří, že trať uběhnou sami, se mohou rozdělit do dvojic nebo trojic, aby vzdálenost překonali. Vzrušující bude i TRIATHLON REGIONALLIGA OST. Soutěžit budou týmy z Berlína, Braniborska, Saska, Saska-Anhaltska a Durynska.

K registraci

 

KommWohnen - Triathlon Festival Görlitz od 9.-10.7.2022

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen