Berzdorfské jezero

Zážitek jezera

Kouzelná příroda v blízkosti města s nabídkou sportovních aktivit   

Jen pár minut od honosných staveb historického centra Görlitz se před Vámi otevírá přírodní ráj: 960 ha třpytivé vodní plochy, písečné pláže a šťavnatá zeleň 420 m vysokého kopce Landeskrone.

Tady mohou vypnout a odpočinout si dovolenkáři i místní. U jezera i na něm si mohou vyzkoušet rozmanité druhy sportů. Příznivci vodních sportů, jako je surfování, jachting nebo paddleboarding, se mohou na Berzdorfském jezeře vyřádit do sytosti.

Ale dá se tu samozřejmě jednoduše i jen koupat – do průzračné a osvěžující vody se můžete ponořit hned z několika písečných pláží.       

 

Koupací sezona 2021

Koupat se smí na severní a severovýchodní pláži, na poloostrově a na Modré laguně. Koupání je možné od 1. května do 3. října 2021. Nezapomeňte si plavky, protože koupání bez plavek není dovoleno. Pláž pro psy se nachází jižně od Deutsch Ossigu. Šnorchlování do hloubky 3,5 m je možné; profesionální potápění není v jezeře povoleno.

Koupací provoz je v sezoně organizován ve spolupráci s Německým červeným křížem, který funguje pro zajištění pláží na záchranné stanici na severní pláži a v záchranné buňce na severovýchodní pláži: o víkendech cca. od 11 do 19 h, o letních prázdninách (20.7.-28.8.21) i v týdnu. Koupací sezona končí 3. října.

Cyklistické a pěší výlety & další sportovní aktivity a hry u jezera

Zde uprostřed německo-česko-polského Trojzemí si přijdou na své rodiny i návštěvníci s nejrůznějšími zájmy. Na cestách na břehu jezera a v jeho bezprostředním okolí si cyklisté, bruslaři a turisté užívají v každou roční dobu přírodu a krásné výhledy.  

Na cesty u jezera je možné si zapůjčit elektrické skútry u plážového baru Strandbar Görlitz na severovýchodní pláži a u eMobility Center na severní pláži.

Hned na dvou hřištích na plážový volejbal severně od poloostrova a na Modré laguně si můžete užít plážového sportu. Na dětských hřištích na severovýchodní pláži a na Modré laguně si přijdou na své malí návštěvníci jezera. A pro všechny milovníky poníků je tím správným cílem ranč u jezera.

Aktivně kolem jezera

Zde najdete přehled půjčoven kol v Görlitz: k přehledu

Půjčovna elektrických skútrů na severovýchodní pláži: https://strandbar-goerlitz.eu/

Půjčovna elektrických skútrů na severní pláži (jen německy): 
www.escooter-berzdorfersee.de

Ranč s poníky u jezera (jen německy): www.ranchamsee.de

Adventure golf se zhořeleckými pamětihodnostmi a s lezeckou věží: na webové stránky (jen německy)

Otevření Modré laguny je plánováno v květnu 2021.

Odvažte se: jachtařské akce a sportovní aktivity na vodě

Kdo si chce užít křišťálovou vodu z bezprostřední blízkosti, má v sezoně možnost půjčit si paddleboardy a rafty. Také nafukovací lehátka nabízí plážový bar k vypůjčení.

Návštěvníci jezera si mohou dovézt i své vlastní nemotorové vybavení na vodní sporty a objevovat s ním jezero individuálně. Na výpravy na veslici, kajaku, nafukovacím člunu a kánoi je možné vyrážet přímo z pláží. Přístup pro surfaře se nachází na jižním konci koupací části severovýchodní pláže. Kitesurfing není povolen.

Jachtaři vyplouvají na jezero z přístavu Görlitz nebo z kotviště pro jachty na Modré laguně. Zde také jachtařský klub Schönau-Berzdorf pořádá celou řadu akcí.

 

Informace k jachtařské sezoně a využívání vybavení pro vodní sporty v sezoně 2021

Jachtařská sezona na Berzdorfském jezeře trvá od 23. března do 31. října 2021. Jachty je možné přivézt a spustit na vodu v přístavu Tauchritz nebo na Modré laguně. Přivážení a odvážení plavidel na povolená odpočívadla a z nich není povoleno v nočních hodinách (od západu do východu slunce). Přistávání a přivazování lodí v přístavištích „Deutsch Ossig“ a „Blaue Lagune“ je povoleno. Jakékoli jiné využívání jezera vyžaduje zvláštní povolení. Lodní plavba pro hosty je plánována v dalších letech.

Sportovní aktivity na jezeře

Půjčovna paddleboardů, raftů, nafukovacích lehátek na severovýchodní pláži
https://strandbar-goerlitz.eu/

Přístav Görlitz: otevírací doba, kontaktní osoba, místa
https://hafen-goerlitz.eu/cs

Plachtění na Modré laguně:
www.segeln-am-berzdorfer-see.de/cesky

K jachtařským a sportovním akcím na jezeře

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen