Görliwood - European Film Location

Walk of Goerliwood

Foto: Die Partner GmbH

Objevovat filmové město s „Walk of Görliwood”

Co že to je ten Görliwood?

S novým Walk of Görliwood mohou filmoví nadšenci a zájemci objevovat filmové město. Od konce února 2020 umožňují tematicky upravené výlohy opticky zajímavé a napínavé náhledy do filmového města.

Na jednotlivých zastaveních získají nyní návštěvníci představu, jak mnohostranné toto město filmu je. Konkrétní místa v různých částech města ukazují například rekvizity německého televizního kriminálního filmu Wolfsland, filmový set kinofilmu Goethe nebo poukazují na aspekty filmové historie Görliwoodu, k níž patří třeba “Grandhotel Budapešť”. Všechna zastavení jsou osvětlena a kdykoli přístupná.

Zastavení 1: Vítejte ve městě filmu (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Zastavení 2: Grandhotel Budapešť (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Zastavení 3: Evropská filmová lokace desetiletí (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Zastavení 4: Místo natáčení Brauner Hirsch (Dům u hnědého jelena) (Neißstraße / Brauner Hirsch)

Zastavení 5: Wolfsland – místo natáčení Zhořelec (stěhuje se na novou adresu)

Zastavení 6: Čarodějův učeň (horním náměstí číslo 23)

Další tři zastavení budou v centru města připravena v následujících měsících, další zastavení jsou plánována.

Tímto filmové město Zhořelec začíná ve svém centru viditelně inscenovat svou dlouholetou a mnohostrannou filmovou historii pro všechny milovníky filmu a zájemce. Navíc se tu mohou vydat na speciální procházku po Görliwoodu nebo na filmovou výpravu

Foto: EGZ
Stop 1 to 4 at Building Brauner Hirsch
Foto: EGZ
Stop 1: Welcome to the Film City
Foto: EGZ
Stop 4: Making Of from the movie "Goethe" at the building Brauner Hirsch
Foto: EGZ
Stop 5: Wolfsland - Film Location Görlitz
Foto: EGZ
Station 5: Props from the TV series Wolfsland

Další zastávka je otevřena: Čarodějův učeň

V listopadu 2020 byla dokončena již šestá zastávka na procházce Walk of Görliwood®. Na horním náměstí číslo 23 je výloha věnována pohádkovému filmu „Čarodějův učeň“z roku 2017 točenému pro MDR a ZDF, který byl inspirován stejnojmenou baladou od Goetheho. Ve výloze jsou k vidění nápadné originální rekvizity z filmu, jako například kouzelné koště, socha začarované dívky a honosné šaty kouzelnice.

U dokončení byla i filmová producentka Ingelore König (generální ředitelka a producentka společnosti Kinderfilm GmbH). Vložila soše do ruky červenou lilii a zaplála nadšením: „Na premiéře filmu ve Zhořelském filmovém paláci jsme městu předali rekvizi pro jejich Gorliwood-sbírku. Jsem velmi ráda, že se tyto stali součástí procházky Walk of Görliwood® a jsou zde takto krásně představeny. "

Veškeré informace o filmu a natáčení na místě najdete ve filmografii.

Rádi bychom poděkovali společnosti Stadthaeuser 1a - Braun Immobilien, která nám tuto nemovitost zpřístupnila a tím podpořila tento projekt. Stadthäuser1A

Listopad 2020

Paul Glaser
Filmová producentka Ingelore König
Paul Glaser
Filmová producentka Ingelore König
Paul Glaser
Filmová producentka Ingelore König

Welcome to the Film City

Primátor Octavian Ursu a jednatelka společnosti Evropské město GörlitzZgorzelec GmbH  Andrea Behr otevřeli 28.2.2020 první zastavení.

 

Děkujeme majitelům domů, kteřá projekt podporují, firmě Molina Films GmbH a všem, kteří poskytli rekvizity a další materiály.  

Foto: EGZ
Opening of the Walk of Goerliwood

Opatření se realizují v rámci projektu „REVIVAL! – revitalizace historických měst v Dolním Slezsku a Sasku“.

Pozadí projektu REVIVAL!:

V německo-polském projektu REVIVAL! – Revitalizace historických měst v Dolním Slezsku a Sasku se deset malých a středně velkých měst v jihozápadním Polsku a východním Sasku zaměřuje za podpory tří výzkumných institucí na posílení svých architektonicky cenných historických center. Při tom se jak vypracovávají vědecké studie a rozvojové strategie, tak se I realizují praktická opatření, sloužící k oživení starých měst a zpřístupnění architektonického dědictví partnerských měst obyvatelům i turistům. Görlitz v této souvislosti realizuje “Walk of Görliwood” jako pilotní opatření.

Další informace najdete na: revival.ioer.eu

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen