Görliwood - European Film Location

Vše kolem filmu

Vítejte v Görliwoodu!

Návštěvníci Zhořelce se mohou vydat na objevnou cestu po městě filmu. To samozřejmě především znamená procházet se ulicemi a objevovat filmové kulisy. Základní orientaci Vám při tom může nabídnout komentovaná prohlídka města zaměřená na místa natáčení „Točíme!“ (Film ab!). Ale i stranou početných a rozmanitých kulis si můžete ve Zhořelci film užít na mnoho způsobů během festivalů, akcí a jiných programů. Bavte se dobře!

Filmový festival Nisa

Jeden festival – tři země! Každoročně v květnu se v německo-polsko-českém Trojzemí koná Filmový festival Nisa. Od roku 2004 nabízí tento filmový festival fórum pro mladé filmaře ze všech tří zemí. Navíc představuje publiku v sousedních zemích etablované filmy a režiséry a věnuje se klíčovým tématům.
Na Filmovém festivalu Nisa je jedinečný jeho nadžánrový, trinacionální charakter s přeshraničními akcemi na dvaceti místech podél Nisy, m. j. v klubových kinech v Görlitz i Zgorzelci. Během pěti festivalových dnů se promítá přes 100 filmů ve třech soutěžích a různých filmových řadách a pořádají výstavy, čtení, koncerty a party. 

Výhercům Filmového festivalu Nisa se uděluje celkem osm symbolických ryb z Nisy, m. j. za nejlepší celovečerní, dokumentární a krátký film, za nejoblíbenější film publika, nejlepší herecký výkon a speciální cena Saského filmového svazu. Město Zhořelec navíc uděluje cenu za nejlepší scénografii.  Webové stránky

Zhořelecká filmová cena za filmy o přírodě Median

Je to jediná cena za filmy o přírodě v Německu, která oceňuje celkové dílo filmaře. Od roku 2001 uděluje podpůrný spolek Přírodovědného muzea ve Zhořelci cenu za filmy o přírodě Median (Poledník). Vítěze vybírá odborná porota složená z televizních producentů, filmařů a autorů knih. Na seznamu oceněných najdeme m. j. jména jako Dirk Steffens, Ranga Yogeshwar, Jan a Melanie Haft, Heinz Sielmann a Volker Arzt. Vítězové získávají své ocenění během slavnostního aktu v Humboldtově sále Senckenbergova přírodovědného muzea ve Zhořelci. Před udělením ceny prezentují a komentují vybrané filmy, které dokumentují jejich životní dílo a jeho vývoj. Webové stránky

Filmová pohostinnost

Dát si pečenou klobásu jako Bill Murray, kávu jako Yvonne Catterfeld, spát jako Emma Thompson, nakupovat jako Kate Winslet?
To není ve Zhořelci problém! Filmové týmy a herci se v restauracích a hotelích cítí právě tak dobře jako všichni ostatní návštěvníci města.

Zeptejte se tedy svých hostitelů na jejich příběhy.

Únikovka s tématickým prostorem Zhořelce jako města filmu

Od září 2017 funguje ve Zhořelci hádankové dobrodružství. Skupiny 2-6 hráčů při něm čelí výzvě najít během 60 minut řešením zapeklitých úkolů a objevováním ukrytých předmětů cestu z místnosti na svobodu. Jedna hádanková místnost se věnuje Zhořelci jako městu filmu. Únikovka je k dispozici pouze v němčině.  Webové stránky

Město filmu s sebou

Fanoušci filmu a Zhořelce si mohou díky exkluzivní kolekci Görliwood odnést i něco z tohoto města filmu s sebou domů. Na zhořeleckých turistických informacích jsou k dostání hrníčky, prkýnka, tašky, trička v nejrůznějších barvách a velikostech i dětské multifunkční nákrčníky.
Otevírací doba

Kina a premiéry ve filmovém městě

Samozřejmě, že jsou v Görliwoodu i kina! Kromě velkého Filmového paláce s několika sály zvou filmové fanoušky do svých prostor dvě klubová kina.

U některých filmů, které se natáčely ve Zhořelci, se uskutečnily ve zdejším kině exkluzivní předpremiéry - často i za přítomnosti filmových týmů a herců. V doprovodném programu nechávali nahlédnout do tajů produkce v tomto městě a hovořili se svými fanoušky. Pro všechny přítomné je to vždy skvělý zážitek.

Kino Filmpalast Görlitz
Adresa: Jakobstraße 16 | tel. +49 3581 40 52 88
Website: www.goerlitz.filmpalast-kino.de

Camillo: Gaučové kino a hospůdka s několika filmovými řadami: dokumentární filmy v pondělí, originální filmy s titulky v úterý, rodinné filmy v sobotu

Adresa: Handwerk 13, 02826 Görlitz | tel. +49 3581 66 19 20
Website: www.camillokino.de

Offkino Klappe die Zweite (35 míst) s barovou kavárnou
Adresa: Nonnenstraße 18/19, 02826 Görlitz | tel. +49 3581 66 71 10
Website: www.klappe-die-zweite.com

Kino Zgorzelec
Armii Krajowej 52a, 59-900 Zgorzelec/PL | tel. +48 75 671 14 10
Website: https://multikino.pl/kino/zgorzelec

KINO Poza Nova w Domu Kultury
Adresa: ul. Parkowa 1, Zgorzelec/PL
Website: pozanova.zgorzelec.eu

Görlitz for Fashion 

tradice a kulisa jako inspirace

Osobitý životní styl a pohodový tvůrčí prostor před velkolepými kulisami. Jedinečný obraz města, mezinárodní duch německo-polského evropského města i tradice plátenického města přinášejí inspiraci i módnímu odvětví, které neustále hledá jedinečné lokality na focení a individuální motivy. 

Vice

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen