Görliwood - European Film Location

Vše kolem filmu

Vítejte v Görliwoodu!

Návštěvníci Zhořelce se mohou vydat na objevnou cestu po městě filmu. To samozřejmě především znamená procházet se ulicemi a objevovat filmové kulisy. Základní orientaci Vám při tom může nabídnout komentovaná prohlídka města zaměřená na místa natáčení „Točíme!“ (Film ab!). Ale i stranou početných a rozmanitých kulis si můžete ve Zhořelci film užít na mnoho způsobů během festivalů, akcí a jiných programů. Bavte se dobře!

Filmový festival Nisa

Jeden festival – tři země! Každoročně v květnu se v německo-polsko-českém Trojzemí koná Filmový festival Nisa. Od roku 2004 nabízí tento filmový festival fórum pro mladé filmaře ze všech tří zemí. Navíc představuje publiku v sousedních zemích etablované filmy a režiséry a věnuje se klíčovým tématům.
Na Filmovém festivalu Nisa je jedinečný jeho nadžánrový, trinacionální charakter s přeshraničními akcemi na dvaceti místech podél Nisy, m. j. v klubových kinech v Görlitz i Zgorzelci. Během pěti festivalových dnů se promítá přes 100 filmů ve třech soutěžích a různých filmových řadách a pořádají výstavy, čtení, koncerty a party. 

Výhercům Filmového festivalu Nisa se uděluje celkem osm symbolických ryb z Nisy, m. j. za nejlepší celovečerní, dokumentární a krátký film, za nejoblíbenější film publika, nejlepší herecký výkon a speciální cena Saského filmového svazu. Město Zhořelec navíc uděluje cenu za nejlepší scénografii.  Webové stránky

Zhořelecká filmová cena za filmy o přírodě Median

Je to jediná cena za filmy o přírodě v Německu, která oceňuje celkové dílo filmaře. Od roku 2001 uděluje podpůrný spolek Přírodovědného muzea ve Zhořelci cenu za filmy o přírodě Median (Poledník). Vítěze vybírá odborná porota složená z televizních producentů, filmařů a autorů knih. Na seznamu oceněných najdeme m. j. jména jako Dirk Steffens, Ranga Yogeshwar, Jan a Melanie Haft, Heinz Sielmann a Volker Arzt. Vítězové získávají své ocenění během slavnostního aktu v Humboldtově sále Senckenbergova přírodovědného muzea ve Zhořelci. Před udělením ceny prezentují a komentují vybrané filmy, které dokumentují jejich životní dílo a jeho vývoj. Webové stránky

Filmové město, které si odnesete

Fanoušci filmu a Zhořelce si mohou díky exkluzivní kolekci Görliwood odnést i něco z tohoto města filmu s sebou domů. V turistickém informačním centru města Zhořelec
jsou k dostání hrnky, tašky, trička a mnoho dalšího.

Görliwood-kolekce

Kina a premiéry ve filmovém městě

Samozřejmě, že jsou v Görliwoodu i kina! Kromě velkého Filmového paláce s několika sály zvou filmové fanoušky do svých prostor dvě klubová kina.

U některých filmů, které se natáčely ve Zhořelci, se uskutečnily ve zdejším kině exkluzivní předpremiéry - často i za přítomnosti filmových týmů a herců. V doprovodném programu nechávali nahlédnout do tajů produkce v tomto městě a hovořili se svými fanoušky. Pro všechny přítomné je to vždy skvělý zážitek.

Kino Filmpalast Görlitz
Adresa: Jakobstraße 16 | tel. +49 3581 40 52 88
Website: www.goerlitz.filmpalast-kino.de

Camillo: Gaučové kino a hospůdka s několika filmovými řadami: dokumentární filmy v pondělí, originální filmy s titulky v úterý, rodinné filmy v sobotu

Adresa: Handwerk 13, 02826 Görlitz | tel. +49 3581 66 19 20
Website: www.camillokino.de

Offkino Klappe die Zweite (35 míst) s barovou kavárnou
Adresa: Nonnenstraße 18/19, 02826 Görlitz | tel. +49 3581 66 71 10
Website: www.klappe-die-zweite.com

Kino Zgorzelec
Armii Krajowej 52a, 59-900 Zgorzelec/PL | tel. +48 75 671 14 10
Website: https://multikino.pl/kino/zgorzelec

KINO Poza Nova w Domu Kultury
Adresa: ul. Parkowa 1, Zgorzelec/PL
Website: pozanova.zgorzelec.eu

Filmová pohostinnost

Dát si pečenou klobásu jako Bill Murray, kávu jako Yvonne Catterfeld, spát jako Emma Thompson, nakupovat jako Kate Winslet?
To není ve Zhořelci problém! Filmové týmy a herci se v restauracích a hotelích cítí právě tak dobře jako všichni ostatní návštěvníci města.

Zeptejte se tedy svých hostitelů na jejich příběhy.

Únikovka s tématickým prostorem Zhořelce jako města filmu

Od září 2017 funguje ve Zhořelci hádankové dobrodružství. Skupiny 2-6 hráčů při něm čelí výzvě najít během 60 minut řešením zapeklitých úkolů a objevováním ukrytých předmětů cestu z místnosti na svobodu. Jedna hádanková místnost se věnuje Zhořelci jako městu filmu. Únikovka je k dispozici pouze v němčině.  Webové stránky

Görlitz for Fashion 

tradice a kulisa jako inspirace

Osobitý životní styl a pohodový tvůrčí prostor před velkolepými kulisami. Jedinečný obraz města, mezinárodní duch německo-polského evropského města i tradice plátenického města přinášejí inspiraci i módnímu odvětví, které neustále hledá jedinečné lokality na focení a individuální motivy. 

Vice

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen