Görliwood - European Film Location

Görlitz for Fashion

Görlitz for Fashion - tradice a kulisa jako inspirace

Osobitý životní styl a pohodový tvůrčí prostor před velkolepými kulisami.

Jedinečný obraz města, mezinárodní duch německo-polského evropského města i tradice plátenického města dávají inspiraci i módnímu odvětví, které neustále hledá jedinečné lokality na focení a individuální motivy. Neokoukané kulisy, krátké cesty, flexibilní zázemí v místě, výhodné produkční náklady – tyto přednosti města na Nise, nad nimiž se rozplývají filmové produkce, jsou zajímavé i pro módní branži. Ve Zhořelci se najde všechno: morbidní šarm staré tovární haly, jedinečná atmosféra přepychové vily z gründerského období nebo fasády historických budov z období gotiky, renezance, baroka či secese. Díky této rozmanitosti je město perfektní lokalitou na focení.

Jak působivě uvést na scénu inovativní módu, ukazuje soutěž Euro Fashion Award vyhlašovaná ve Zhořelci. Mezinárodní módní soutěž pro mladé profesionální designéry byla vyhlašována v roce 2016 a 2018 impozantně v secesním obchodním domě ve Zhořelci a vzbudila zájem mezinárodní módní scény o Zhořelec. Příští termín je plánován na rok 2020.

Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz

Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz

Euro Fashion Award

Soutěž EURO FASHION AWARD se každé dva roky vyhlašuje v secesním obchodním domě v evropském městě Görlitz/Zgorzelec v Trojzemí Německa, Polska a Česka. V tomto obchodním domě je k vidění vždy velké gala pro publikum a přehlídka oceněných modelů. Tento tradiční secesní obchodní dům je od roku 2016 iniciátorem a pořadatelem soutěže EURO FASHION AWARD, a navazuje tak na dlouhou zhořeleckou tradici města pláteníků a obchodníků ve Svobodném státě Sasko, centru textilního a módního odvětví ve středním Německu. Zhořelec tím získává novou prestižní akci ve svém pestrém kulturním kalendáři, která přitahuje do evropského města jak odborníky z módního odvětví, tak i mladé, kreativní publikum se zájmem o módu.  

EURO FASHION AWARD je jedinou evropskou módní soutěží z Německa pro nadějné absolventy studií a mladé profesionální designéry. Jako nejvýše dotovaná evropská cena pro kreativní, inovativní kolekce poskytuje soutěž módním návrhářům šanci poměřit své síly. Soutěž prezentuje nezaměnitelný pohled na řemeslo a konstrukci střihu. „Jde o módu. Jde o kreativitu a vize. Jde o mimořádnou podporu mladých talentů“, říká umělecký ředitel Andrej Baranow. „Móda je spíše krátkodobým výrazem ducha doby, momentkou v procesu. Rozvíjí a vyžaduje ale také cílevědomost a výdrž. A přesně to je soutěž EURO FASHION AWARD!“

Móda tematizuje a utváří identitu jako kulturní bohatství a hospodářský faktor. Představuje pozitivní transfer image při kreativní výměně a vysoký životní pocit značného národního i mezinárodního významu.

Všechny informace

Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Göritz
Euro Fashion Award 20018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Aftershow Party
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Foto: Peter Kirchhoff / Kaufhaus Görlitz
Euro Fashion Award 2018
Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen