Vidět & zažit

Nakupování

Nakupovat stylově v centru města a na starém městě

Nákupní a vycházková čtvrť z gründerského období se rozkládá od Berlínské ulice přes Poštovní, Mariánské a Demianiho náměstí až k Hornímu a Dolnímu náměstí v historickém starém městě.

Na pěší zóně živé Berlínské ulice se dá skvěle nakupovat v módních salonech i menších specializovaných obchodech oděvy, boty, šperky, techniku a spoustu dalších věcí – nechte se inspirovat! V polovině Berlínské ulice láká k zastavení pasáž Straßburg ve zdobném secesním stylu s nejrůznějšími obchůdky a butiky. Nabídka sahá od dámských a pánských oděvů přes kožené zboží až po dárkové předměty. Na druhé straně pasáže vyjdete do Jakubské ulice - kreativní nákupní zóny s netradičním zbožím.

Dalším nákupním centrem je CityCenter „Frauentor“ hned za kostelem Panny Marie (Frauenkirche). V moderní budově najdete specializované obchody a pobočky různých značek a díky přilehlému parkovacímu domu se sem snadno dostanete. Elegantní secesní obchodní dům je v současné době bohužel zavřený a měl by být zrestaurován, aby se za několik let znovu otevřel jako prémiový zážitkový obchodní dům.

V bezprostřední blízkosti se nachází Demianiho náměstí, činorodé centrum Görlitz, a Mariánské náměstí, nejživější náměstí v centru.

Odtud můžete projít ulicí Steinstraße na Horní náměstí a potom dále na Dolní náměstí. V uličkách starého město se v převážně historických zdech usídlily malé butiky a obchůdky s uměleckými řemeslnými výrobky a starožitnostmi, v nichž můžete objevit rarity a drobné poklady. Kdo si po vydatném nakupování potřebuje dopřát přestávku, může se nechat rozmazlovat v útulných kavárničkách a restauracích na starém městě.

(c) Thomas Schneider
(c) Paul Glaser
(c) Nikolai Schmidt

Görlitz volá! „Zážitky, nákupy, kulinářské požitky“


Vítejte v Görlitz, městě, ve kterém lze úžasně spojit kulturní zážitky, nákupy a gastronomické požitky a všude můžete dojít pěšky! Centrum z gründerské epochy se rozkládá od živé Berlínské ulice přes půvabné Poštovní náměstí až po historické Horní a Dolní náměstí. K návštěvě tu zvou módní obchody, specializované obchody i honosná secesní Štrasburská pasáž. Projděte se historickými uličkami starého města, kde se v malebných zdech skrývají malé butiky, řemeslné obchůdky a starožitnictví. Po nákupech si dopřejte přestávku v útulných kavárnách a restauracích ve starém městě. Na jídelních lístcích se zde odráží rozmanitost německo-polské kuchyně, od tradičních pokrmů až po kreativní interpretace s využitím regionálních produktů. Görlitz navíc žije celou řadou akcí, jako jsou Slezské vánoční trhy, Jazzové dny, Festival pouličního divadla Via Thea či Německo-polský food festival Coolinaria. Navštivte centrum města Görlitz, kde se nakupování stává zážitkem!

Více než 200 obchodů a služeb

Více než 50 restaurací, kaváren a zmrzlináren

Görlitz kulinářský

12 dětských hřišť

Na prohlídku hřiště

Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen