Vidět & zažit

Görlitz pro rodiny

Zábava pro celou rodinu

V Görlitz a jeho okolí na Vás a Vaši rodinu čeká řada výletních cílů. Vydejte se do fantastického volnočasového parku nebo do přívětivé zoo zaměřené na ochranu přírody. Najdete tu všechno pro vydařený den plný nových zážitků.

Historie a příběhy ve starých zdech

Že jsou prohlídky měst nudné? Kdeže! Zhořelecké staré město je plné příběhů a pověstí, zvířat ukrytých ve stěnách domů, civějících hlav a hrůzostrašných grimas. Tajemství si můžete sdělovat v šeptacím oblouku. Kdo má chuť něco objevovat, ten je v Görlitz správně.

Zhořelecké věže

Görlitz je město věží a většina z nich bývala dříve součástí městského opevnění. Na pět věží se mohou návštěvníci dnes podívat. Vidět město shora je skvělý zážitek. V Mikulášské věži se dokonce dozvíte, jak dříve věžníci bydleli.

Další Informace

Rodinný výlet na kole na Berzdorfském jezeře

Das Video wird im Outdooractive-iFrame geladen, wodurch Outdooractive Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Outdooractive.

Berzdorfské jezero (Berzdorfer See)

Jen pár minut od honosných staveb historického centra Görlitz se před Vámi otevírá přírodní ráj u Berzdorfského jezera: 960 ha třpytivé vodní plochy, písečné pláže a šťavnatá zeleň 420 m vysokého kopce Landeskrone. S nádhernými výhledy tu rekreanti najdou v každé roční době odpočinek a perfektní doplnění k procházkám po městě.

Další Informace

Zoo Ochrany Přírodny Görlitz-Zgorzelec

Přírodně upravené, přístupné výběhy na puohých 5 ha nadchnou malé i velké. Atrakcí je tibetská vesnička, stodola pro objevitele, hřiště s domácími zvířaty nebo lužický selský dvůr.

Webové Stránky

Senckenbergovo přírodovědné muzeum (Senckenberg Museum für Naturkunde)

Přírodně upravené diorámy představují rozmanité a krásné biotopy Horní Lužice. Návštěvníci tu zažijí přírodu tváří v tvář vlkům a dalším obyvatelům tohoto regionu. Další atrakcí je vivarium, expozice deštného pralesa a savany a sloup přibližující, ve třicetinásobném zvětšení jako průřez, život v půdě.

Webové Stránky
(c) Nikolai Schmidt
Na poznávací cestě městem Görlitz
(c) Paul Glaser
Na poznávací cestě městem Görlitz
(c) www.zoo-goerlitz.de/ C. Hammer
Zvířecí zábava v zoologické zahradě v Görlitz

Zhořelecká historická parková železnice

Historická železnice jezdí v parku vedle pivovaru Landskron již vice než 40 let. Po okružní jízdě se můžete vyřádit v lesním lanovém centru a sjet si po obrovském tobogánu ve tvaru hlemýždě

Webové Stránky

Dětský herní svět

Herní svět pod střechou slibuje v každé roční době napínavá dobrodružství na trampolínách, lezeckých prvcích, motokárách a dalších atrakcích.

Webové Stránky

Hřiště

Görlitz má mnoho krásných a dobře vybavených hřišť pro malé i velké dobrodruhy. Při procházkách starým městem nabízejí např. hřiště v městském parku nebo na nábřeží vítané přestávky pro hraní.

na dětská hřiště

Rodinný výlet do oblasti vinice ve Zhořelci

Das Video wird im Outdooractive-iFrame geladen, wodurch Outdooractive Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Outdooractive.

Hora Landeskrone

Čedičový kužel je zdálky viditelným symbolem města. Prý se tu skrývá dokonce i poklad. Přírodní rezervace je dnes krásnou oblastí pro pěší výlety, a to uprostřed města.

Sjíždění Nisy

Sjíždění Nisy je příslibem dobrodružství a zážitků z přírody. Individuální výpravy na klidných úsecích nebo přejemi – na této hraniční řece je všechno možné.

více

Volnočasový Park Kulturinsel Einsiedel

Fantazijní dobrodružný krajinný park zve k objevování, vyzkoušení a údivu: kouzelný zámek, sýrová hora nebo více než 500 m podzemních tajných chodeb – to jsou jen některé z jeho pokladů.

Webové Stránky

Dinosauří park Kleinwelka

Zažijte Dinosauří park Kleinwelka s více než stovkou soch dinosaurů v životní velikosti.

Webové Stránky

Zdroj fotografie:
"Historie a příběhy ve starých zdech": Europastadt GmbH, "Berzdorfské jezero": Nikolai Schmidt, "Zoo Ochrany Přírodny Görlitz-Zgorzelec": Zoo Görlitz-Zgorzelec, "Senckenbergovo přírodovědné muzeum": Pawel Sosnowski, "Zhořelecká historická parková železnice": D. Adler, "Dětský herní svět": Kinder-Spiele-Land Görlitz, "Volnočasový Park Kulturinsel Einsiedel": Kulturinsel Einsiedel, "Sjíždění Nisy": Neisse Tours, "Dinosauří park Kleinwelka": MGOBildarchiv

(c) Nikolai Schmidt
Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen