Vidět & zažít

Görlitz pro rodiny

Zábava pro rodiny

V Görlitz a jeho okolí na Vás a Vaši rodinu čeká řada výletních cílů. Vydejte se do fantastického volnočasového parku nebo do přívětivé zoo zaměřené na ochranu přírody. Najdete tu všechno pro vydařený den plný nových zážitků.

Historie a příběhy ve starých zdech

Že jsou prohlídky měst nudné? Kdeže! Zhořelecké staré město je plné příběhů a pověstí, zvířat ukrytých ve stěnách domů, civějících hlav a hrůzostrašných grimas. Tajemství si můžete sdělovat v šeptacím oblouku. Kdo má chuť něco objevovat, ten je v Görlitz správně.

Zhořelecké věže

Görlitz je město věží a většina z nich bývala dříve součástí městského opevnění. Na pět věží se mohou návštěvníci dnes podívat. Vidět město shora je skvělý zážitek. V Mikulášské věži se dokonce dozvíte, jak dříve věžníci bydleli.

Berzdorfské jezero

Jen pár minut od honosných staveb historického centra Görlitz se před Vámi otevírá přírodní ráj u Berzdorfského jezera: 960 ha třpytivé vodní plochy, písečné pláže a šťavnatá zeleň 420 m vysokého kopce Landeskrone. S nádhernými výhledy tu rekreanti najdou v každé roční době odpočinek a perfektní doplnění k procházkám po městě.

Webové stránky

Zoo Ochrany Přírodny Görlitz-Zgorzelec

Přírodně upravené, přístupné výběhy na puohých 5 ha nadchnou malé i velké. Atrakcí je tibetská vesnička, stodola pro objevitele, hřiště s domácími zvířaty nebo lužický selský dvůr.

více

Senckenbergovo přírodovědné muzeum (Senckenberg Museum für Naturkunde)

Přírodně upravené diorámy představují rozmanité a krásné biotopy Horní Lužice. Návštěvníci tu zažijí přírodu tváří v tvář vlkům a dalším obyvatelům tohoto regionu. Další atrakcí je vivarium, expozice deštného pralesa a savany a sloup přibližující, ve třicetinásobném zvětšení jako průřez, život v půdě.

více

Hřišté

Görlitz má mnoho krásných a dobře vybavených hřišť pro malé i velké dobrodruhy. Při procházkách starým městem nabízejí např. hřiště v městském parku nebo na nábřeží vítané přestávky pro hraní.

Zhořelecká historická parková železnice

Historická železnice jezdí v parku vedle pivovaru Landskron již vice než 40 let. Po okružní jízdě se můžete vyřádit v lesním lanovém centru a sjet si po obrovském tobogánu ve tvaru hlemýždě

 

více

Dětský herní svět

Herní svět pod střechou slibuje v každé roční době napínavá dobrodružství na trampolínách, lezeckých prvcích, motokárách a dalších atrakcích.

více

Hora Landeskrone

Čedičový kužel je zdálky viditelným symbolem města. Prý se tu skrývá dokonce i poklad. Přírodní rezervace je dnes krásnou oblastí pro pěší výlety, a to uprostřed města.

Volnočasový Park Kulturinsel Einsiedel

Fantazijní dobrodružný krajinný park zve k objevování, vyzkoušení a údivu: kouzelný zámek, sýrová hora nebo více než 500 m podzemních tajných chodeb – to jsou jen některé z jeho pokladů.

více

Sjíždění Nisy

Sjíždění Nisy je příslibem dobrodružství a zážitků z přírody. Individuální výpravy na klidných úsecích nebo přejemi – na této hraniční řece je všechno možné.

více

Zdroj fotografie:
Fotografie "Historie a příběhy ve starých zdech": EGZ, Fotografie "Berzdorfské jezero": Nikolai Schmidt, Fotografie "Zoo Ochrany Přírodny Görlitz-Zgorzelec": Zoo Görlitz-Zgorzelec, Fotografie "Senckenbergovo přírodovědné muzeum": Pawel Sosnowski, Fotografie "Zhořelecká historická parková železnice": D. Adler, Fotografie "Dětský herní svět": Kinder-Spiele-Land Görlitz, Fotografie "Volnočasový Park Kulturinsel Einsiedel": Kulturinsel Einsiedel, Fotografie "Sjíždění Nisy": Neisse Tours

Fotografie: Nikolai Schmidt
Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen