Vidět & zažit

Zhořelecká subkultura

Zhořelecká subkultura
– překvapivá, nekomplikovaná, kreativní

Görlitz – to nejsou jen staré, krásně opravené domy a vysoká kultura. Stranou od turistických tras najdete v Görlitz řadu míst a akcí, které s vynalézavostí využívají volného prostoru města a vnášejí do něj čerstvý vítr. Vydejte se na objevnou výpravu!

Kühlhaus (Chladírna)

Ve staré, průmyslové části ve čtvrti Görlitz-Weinhübel vznikl a stále vzniká alternativní volnočasový a kulturní prostor, kde se konají koncerty, promítají filmy, konají tržiště a workshopy. Jsou tu také kreativní dílny, kde si sami můžete něco vyzkoušet, např. druckBar, a je tu možné zahrát si plážový volejbal a paintball. Na dalších projektech a možnostech se stále pracuje.

Webové Stránky

Rabryka

Rabryka je prostor k vyrábění, testování a experimentování v prostorách staré továrny na droždí. Slouží nejen mladým lidem, ale všem, kteří se chtějí zapojit. Smyslem je komunitní rozvoj města. Jsou tu workshopy a akce, otevřené prostory pro mladé, kterým se tu dostane podpora při realizaci vlastních nápadů. Jde o výměnu, sdílení, společné užívání a opravování.

Webové Stránky

Basta

Klub je už od roku 1994 místem setkávání a kulturních akcí. Na dobrovolné bázi se tu pravidelně organizují koncerty a zvou DJ, pořádají čtení, promítají filmy a konají tematické večery.

Webové Stránky

Studentský život

Kromě studia se studenti Vysoké školy Zittau/Görlitz angažují i v oblasti kultury a volného času. Organizují například vícedenní Campus Open Air. Studentský klub Die Maus má své sídlo přímo na kolejích v Görlitz. Program: party a barové večery.

Strona internetowa

Zdroj fotografie:
"Kühlhaus": Kühlhaus Görlitz e.V., "Rabryka": Bernard Marian Jéenel, všechny ostatní: Europastadt GmbH

(c) Rabryka

Akce

Pravidelně tu bývají i větší, vícedenní akce jako Vize budoucnosti, Campus Open Air, Mezinárodní festival pouličního divadla nebo Festival Fokus.
Zde se dostranete na kalendář akcí. 

S "PLÁNem B" napříč Zhořelcem

Online mapa města „Plán B“ je vhodná jak pro Zhořelecké obyvatele, tak pro turisty, kteří chtějí sejít mimo vyšlapané cesty. Každý zde najde nové směry a jedinečná místa. Alternativní plán města od společnosti Kühlhaus Görlitz e.V. také ukazuje, kde sídlí mladé kluby a iniciativy Zhořelce.

Aktuálně pouze v němčině, angličtině a polštině.

Přímo na mapu města

Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen