Vidět & zažit

Kultura a historie

Zažít kulturu a historii

Görlitz se může ohlédnout na zajímavou historii, která se promítá do života města dodnes. Vítejte v Görlitz, kde je historie kulturou a kultura vypráví o historii.
Kultura se v Görlitz píše s velkým K. Oblíbenými magnety, které pravidelně přitahují mnoho návštěvníků, jsou Staroměstské slavnosti, Den otevřených památek, Letní divadlo, Festival pouličního divadla ViaThea, Slezský vánoční trh a mnoho dalších. Tyto akce dokážou okouzlit nejen místní obyvatele, ale i spoustu turistů z Německa i ze zahraničí. K návštěvě navíc zve řada muzeí a galerií.   

Divadlo Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau 

Divadlo nabízí širokou škálu kulturních programů v oblasti hudebního divadla, činohry, koncertů a tance. V krásné zhořelecké budově divadla – „Malé Semperově opeře“ – sídlí hudební divadlo nabízející operu, operetu i muzikál, taneční soubor a jediný orchestr tohoto kulturního regionu, Nová lužická filharmonie.

Webové Stránky

Evropská sborová akademie Görlitz

Evropská sborová akademie byla založena v roce 1997. Tento respektovaný koncertní sbor tvoří síť několika set mladých zpěváků a zpěvaček, kteří pocházejí převážně z Evropy. Repertoár sahá od oratorií 18. století až po současnou hudbu.

Webové Stránky

Kulturně historické muzeum

Kulturně historické muzeum Görlitz prezentuje ve třech památkově chráněných budovách své sbírkové poklady, stálé i mimořádné výstavy a kabinetní výstavy.

více Webové Stránky

Sleszké Museum Görlitz (Schlesisches Museum Görlitz)

900 let slezské historie, stará umělecká řemesla, cenná renezanční architektura a moderní design expozice – to vše tvoří Slezské muzeum v Görlitz. Důležitým záměrem muzea je vést dialog o minulosti a budoucnosti Slezska.

adresa: Brüderstraße 8, 02826 Görlitz

Webové Stránky

Senckenbergovo přírodovědné muzeum (Senckenberg Museum für Naturkunde)

Přírodně upravené diorámy představují rozmanité a krásné biotopy Horní Lužice. Návštěvníci tu zažijí přírodu tváří v tvář vlkům a dalším obyvatelům tohoto regionu. Další atrakcí je vivarium, expozice deštného pralesa a savany a sloup přibližující, ve třicetinásobném zvětšení jako průřez, život v půdě.

adresa: Am Museum 1, 02826 Görlitz

Webové Stránky

Kulturní Pivovar (Kulturbrauerei)

Jedna z nejstarších průmyslových památek v provozu nabízí kromě piv značky Landskron bohatý program akcí. Ať už je to koncert, komediální šou, motoparty, muzikál nebo veletrh – v památkově chráněných halách je každá akce mimořádným zážitkem.

adresa: An der Landskronbrauerei 116, 02826 Görlitz

Webové Stránky

Muzeum Fotografie Görlitz

Görlitz je známý svým fotografickým průmyslem, zejména díky firmám jako Meyer-Optik Görlitz a dalším, které zde působily. Muzeum fotografie má působivou stálou expozici o historii fotografického průmyslu v Görlitz a v NDR. Návštěvníci mohou obdivovat řadu historických fotoaparátů a fotografií z dob minulých. Výstava nabízí také pohled na různé výrobní postupy a technologie, které se ve fotografickém průmyslu používaly.

adresa: Löbauer Straße 7, 02826 Görlitz

více Webové stránky

Muzeum Hraček (Spielzeugmuseum)

Sandmann a jeho kamarádi, autíčka, dřevěné a plechové hračky zvou k návštěvě. Specialitou je dílnička výrobce hraček a pouze čtyři metry čtvereční velká miniaturní krajina pod sklem.

adresa: Rothenburger Straße 7, 02826 Görlitz

Webové Stránky

Zdroj fotografie:
"Divadlo Gerharta Hauptmanna Görlitz-Zittau": Pawel Sosnowski, "Kulturně historické muzeum": Christoph Partsch, "Sleszké Museum Görlitz": R. Weisflog, "Senckenbergovo přírodovědné muzeum": Pawel Sosnowksi, "Dom kultury Zgorzelec": XGO, "Kulturní Pivovar": Landskron Brauerei, "Muzeum Fotografie": Dr. Horst Werner

(c) Nikolai Schmidt
Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen