Görliwood - European Film Location

Filmový region

Filmový region  

Krása a rozmanitost zhořeleckého regionu, Saska a Trojzemí Německa – Polska – Česka nabízí filmařům mnoho zajímavých motivů a kulis: zámky a panská sídla, zajímavou krajinu i velká města Vratislav a Liberec.

Horní Lužice

Nejen Zhořelec, ale i okolní region Horní Lužice se opakovaně stává kulisou pro filmové produkce. V Žitavě, která leží asi 30 km jižněji, a v Žitavských horách bylo v roce 2016 nafilmováno mnoho scén filmu "Werk ohne Autor" režiséra Floriana Henckela von Donnersmarck. Podstávkové domy v Obercunnersdorfu tvořily kulisu pro německý klasický dětský film „Vánoční husa Augusta“. Také na zámku v Bad Muskau, který leží na sever od Zhořelce a je obklopen světoznámým parkem knížete Pücklera (světové kulturní dědictví UNESCO), se natáčely m. j. scény pro německý televizní pohádkový film „Čarodějův učeň“.

Liberec

V Liberci se na téměř 200 lokacích natáčela řada českých filmových a televizních produkcí. Oblíbeným motivem je markantní vysílač na Ještědu 1.012m. V přírodě blízkého Českého ráje a Krkonoš se natáčely především pohádkové filmy, např. Krakonoš.

V Liberci byl natočen známý film, který byl prvním v historickém seriálu GENIUS od National Geographic TV. Věnuje se Albertu Einsteinovi. Důležitou roli tu hraje m. j. unikátní obřadní síň na radnici, která ve filmu představuje Einsteinovu univerzitní posluchárnu. Také pro seriál Amazonu "Carnival Row" s Orlandem Bloomem se tu natáčely různé scény, např. na zámku Frýdlant nebo na libereckém nádraží.   
Více informací  zde

Vratislav/Polsko

Polská Vratislav, vzdálená asi 150 km od Zhořelce, není pro filmové fanoušky neznámou. Největší město v západním Polsku je zároveň nejoblíbenějším filmovým městem v Polsku. A tak nás neudiví, že tu realizovaly své ideje i produkce Hollywoodu. Podobně jako Zhořelec představovala Vratislav díky své dobře zachované městské kulise řadu metropolí, např. Berlín nebo Rotterdam. Jednou z nejnovějších produkcí byl thriller Stevena Spielberga „Most špiónů“.
Další informace  zde   

Střední Německo

It's a Movie Wonderland!
Sasko, Sasko-Anhaltsko a Durynsko nabízí ohromující rozmanitost filmových scén, které se perfektně hodí jako motivy pro města, regiony a krajiny na celém světě. Na interaktivní mapě s místy natáčení aktuálních filmových produkcí ukazuje MDM Film Commission výběr lokací, která dublovala prominentní nebo exotická místa. Vydejte se na cestu kolem světa – tady v našem regionu!
Další informace

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen