Vidět & zažit

Výlety do okolí

Výlety do okolí

Prozkoumejte okolí města. Pro milovníky přírody, kulturní nadšence a rodiny s dětmi nabízí okolí Görlitz řadu lákavých výletních cílů. Užijte si jejich objevování!


Plán cesty

Přírodní park Žitavské hory

Žitavské hory očarovaly již známé malíře, jako byl Caspar David Friedrich. Tento přírodní park se nachází ani ne 30 km jižně od Görlitz a přitahuje především turisty. Oblíbenými cíli výletů jsou bizarní skalní útvary, jízda žitavskou úzkokolejkou nebo návštěva muzea pod širým nebem, kterým je hrad a klášter Oybin. Na své si jistě přijde celá rodina.

Webové stránky

Neißeland (Ponisí) a Bad Muskau

V Bad Muskau, severně od Görlitz, se nachází světové kulturní dědictví UNESCO - park knížete Pücklera s jeho zámkem. Herrmann von Pückler zde vytvořil v první polovině 19. století perfektní parkovou idylu. Nedaleko odtud začíná 30 000 ha velká biosférická rezervace UNESCO – Hornolužická krajina vřesovišť a rybníků (jádrová zóna má 1100 ha). Je to jediná biosférická rezervace v Sasku a jedna z největších rybníkářských oblastí Německa, kterou můžete objevovat pěšky i na kole.

webové stránky

Lužická jezerní oblast (Lausitzer Seenland)

V Lužické jezerní oblasti si návštěvníci mohou vychutnávat neustále nové pohledy na měnící se přírodní krajinu. Po ukončení těžby tu zatopením dřívějších povrchových dolů vzniká největší lidskou rukou vytvořená vodní krajina Evropy. Pouze hodinu cesty autem na sever od Görlitz láká více než 20 nových jezer k aktivnímu odpočinku ve vodě i na vodě.

webové stránky

Hornolužické Šestiměstí

Po mnoho století bylo šest hornolužických měst Zhořelec, Budyšín, Žitava, Lobava, Kamenec a Lubań atraktivními centry pro obchodní cestující z mnoha zemí. Díky tomu jsou dodnes oblíbenými cíli turistů z celého světa.

více

Horní Lužice (Oberlausitz)

Z Görlitz až do Drážďan a od přírodního parku Žitavské hory až po Lužickou jezerní oblast se rozkládá Horní Lužice. Návštěvníci mohou objevovat její jedinečnou kulturní historii v historických městech, okouzlujících krajinných parcích, skvostných zámcích a mnoha sakrálních stavbách. Rozmanitá a neobyčejná krajina přitahuje stejnou měrou ty, kteří se ve volném čase rádi věnují sportu, i ty, kteří hledají odpočinek.

Webové stránky

via sacra

Kulturní a poutní cesta Trojzemím za objevováním sakrálních pokladů Slezska, Severních Čech a Horní Lužice – to je "via sacra".

webové stránky

Krásná města Saska

Kdo se rád vydává na objevné cesty do historických měst, ten bude v krásných městech Saska na pravém místě. Annaberg-Buchholz, Budyšín, Freiberg, Kamenz, Meißen, Pirna, Plauen, Radebeul, Torgau, Zwickau a Žitava nabízejí městskou architekturu, v níž se pojí historické stavby s moderní elegancí, zasněná romantika s živým obchodním ruchem. Tato cesta po saské kulturní historii a architektonických skvostech neodolatelného šarmu vás uchvátí.

webové stránky

via regia

„Královská cesta“ byla považována za jednu z nejdůležitějších obchodních stezek v Evropě pozdního středověku a byla pro Horní Lužici nejdůležitější tepnou. První zmínky se nacházejí v listině z roku 1252. Od roku 2005 je Kulturní stezkou Rady Evropy. VIA REGIA spojovala Horní Lužici se západem Evropy a se zeměmi na východě.

více webové stránky

Vratislav (Wrocław)

Výlet do historického hlavního města Dolního Slezska Vratislavi ( Wrocław), které leží pouze 150 km od Görlitz, se v každém případě vyplatí. Čtvrté největší město Polska se dnes skví v nové kráse a má inspirativní atmosféru velkoměsta. Při prohlídce města můžete obdivovat významné stavební památky, jako je gotická radnice nebo kostel svaté Alžběty. V roce 2016 byla Vratislav vyhlášena Evropským hlavním městem kultury.

webové stránky

Jelenohorská kotlina

Jelenohorská kotlina ležící v Polsku (asi hodinu cesty od Görlitz) je podhůřím Krkonoš – odtud se nabízí jedinečný pohled na mohutné hory. Navíc je tato kotlina rájem pro milovníky starých zámků a panských domů. Těchto honosných staveb – zčásti v ruinách a zčásti úžasně opravených – s nádhernými parky tu můžete najít více než 30.

(c) Philipp Herfort
Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen