Vidět & zažit

Aktivity v přírodě

Aktivity v přírodě

Aktivní hosté si přijdou na své nejen u Berzdorfského jezera. Cyklisté si mohou vybrat z mnoha cyklostezek, ale asi tou nejhezčí je cyklostezka Odra-Nisa. Vede celkem 630 km od pramenů Nisy v české Nové Vsi až do Ahlbecku na ostrově Usedom v Baltském moři. Görlitz patří na této cyklostezce k nejvíce navštěvovaným místům mezi jednotlivými etapami. Nisa, hraniční řeka mezi Německem a Polskem, také přitahuje veslaře a kanoisty. Každý den od dubna do října si můžete na různých místech po toku řeky vypůjčit rafty, kanoe nebo veslice a vydat se na řeku.

Cyklostezka Odra – Nisa (Oder-Neisse-Radweg)

Malý zelený trojúhelník s modrou řekou uprostřed, symbol cyklostezky Odra-Nisa, udává směr. Podle značení se do Žitavy dostanete po asi 40 km dolů na jih a do Rothenburgu po 28 km nahoru na sever. Do Bad Muskau, lázeňského střediska a areálu Pückler-Park, musí cyklisté ujet 65 km.

Další Informace

Návrhy výletů v Görlitz a okolí

Kromě historického starého města nabízí Görlitz také mnoho tajemných a vzrušujících zákoutí. Následující prohlídky vám ukáží zcela jinou stránku města Görlitz. Ať už na kole nebo pěšky, sami nebo s rodinou - objevujte Görlitz a okolí s našimi výlety v OutdoorActive.

Na prohlídky

Vodní sport na Nise

V létě se můžete vydat na aktivní poznávací cestu údolím Nisy severně a jižně od Görlitz, a to na výlet lodí nebo na pádlování. Užívejte si přírody a jen tak si odpočiňte. Půjčovny jsou například v Obermühle Görlitz, v Rothenburgu, Bad Muskau a Rosenthalu.

BOATS & FRIENDS OBERMÜHLE GÖRLITZ NEISSE TOURS ENGEMANNS

Hornolužická horská cesta (Oberlausitzer Bergweg)

Pod motem "Putovat bez zavazadel" zažijete jedinečnou cestu rozmanitou krajinou středohoří. Na této vícedenní tůře nádhernou přírodou a milými vesničkami projdete v 6 etapách a na 118 km ty nejhezčí kopce Hornolužické pahorkatiny.

webové stránky

Königshainské vrchy (Königshainer Berge)

Chráněná krajinná oblast Königshainské vrchy leží asi 20 minut cesty autem západně od Görlitz. Nejen horolezci si tu na žulových skalách a v bývalých lomech přijdou na své. Turisté tu objeví na svých cestách po lesích mnoho zasněných kamenolomů, svědků více než 200 let práce v lomech.

Webové Stránky

Žitavské hory

Ani ne hodinu cesty z Görlitz láká 100. přírodní park Německa k pěším výletům, horolezení, jízdě na horském kole, lyžování a sáňkování. Ale i když si chcete jen odpočinout, najdete tu bohatou nabídku: úzkokolejku, hrad a klášter Oybin nebo unikátní podstávkové domy – v Žitavských horách určitě nebudete mít dlouhou chvíli.

webové stránky

Zdroj fotografie:
"Zittauer Gebirge & Oberlausitzer Bergweg": R. Pech, "Königshainer Berge": Stoeckmann, "Oder-Neiße-Radweg" i "Návrhy výletů v Görlitz a okolí": Philipp Herfort, "Vodní sport na Nise": Anett Scholz

(c) Philipp Herfort
Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen