Vidět & zažít

Aktivity v přírodě

Aktivity v přírodě

Aktivní hosté si přijdou na své nejen u Berzdorfského jezera. Cyklisté si mohou vybrat z mnoha cyklostezek, ale asi tou nejhezčí je cyklostezka Odra-Nisa. Vede celkem 630 km od pramenů Nisy v české Nové Vsi až do Ahlbecku na ostrově Usedom v Baltském moři. Görlitz patří na této cyklostezce k nejvíce navštěvovaným místům mezi jednotlivými etapami. Nisa, hraniční řeka mezi Německem a Polskem, také přitahuje veslaře a kanoisty. Každý den od dubna do října si můžete na různých místech po toku řeky vypůjčit rafty, kanoe nebo veslice a vydat se na řeku.

Berzdorfské jezero

Ráj pro milovníky vody vznikal během posledních deseti let sanací krajiny po těžbě hnědého uhlí bezprostředně na jižní hranici města Görlitz. Téměř 1000 ha velké a 72 m hluboké jezero je nejen pátým největším jezerem v Sasku, ale dnes patří i k těm nejoblíbenějším. Přírodní ráj si Vás získá vynikající kvalitou vody a nabízí jak plavcům, surfařům a jachtařům, tak i cyklistům a skateboardistům vynikající podmínky. Do budoucna by se měly přidat další nabídky a ještě rozšířit jedinečný zážitek z jezera.

Číst dále

Cyklostezka Odra – Nisa

Malý zelený trojúhelník s modrou řekou uprostřed, symbol cyklostezky Odra – Nisa, udává na trase směr. Asi 40 km na jih je to do Žitavy, prozrazují směrovky. 28 km na sever je to do Rothenburgu. A do Bad Muskau, lázeňského města s parkem knížete Pücklera, to mají cyklisté asi 65 km.

více Další Informace

Návrhy výletů v Görlitz a okolí

Kromě historického starého města nabízí Görlitz také mnoho tajemných a vzrušujících zákoutí. Následující prohlídky vám ukáží zcela jinou stránku města Görlitz. Ať už na kole nebo pěšky, sami nebo s rodinou - objevujte Görlitz a okolí s našimi výlety v OutdoorActive.

ČÍST DÁLE

Vodní sport na Nise

Údolí Nisy severně i jižně od Görlitz můžete v letních měsících prozkoumávat po vodě na kánoích či raftech. Můžete si při tom vychutnávat přírodní krajinu a nechat se místy i jen unášet proudem. Půjčovny různých poskytovatelů vybavení se nacházejí například u Horního mlýna (Obermühle) v Görlitz, v Rothenburgu, Bad Muskau  Neißetours a Rosenthalu.

Hornolužická horská cesta

Pod motem "Putovat bez zavazadel" zažijete jedinečnou cestu rozmanitou krajinou středohoří. Na této vícedenní tůře nádhernou přírodou a milými vesničkami projdete v 6 etapách a na 118 km ty nejhezčí kopce Hornolužické pahorkatiny.

webové stránky

Cyklistické výpravy do okolí

Objevujte region Horní Lužice – Dolního Slezska na kole – úžasným způsobem se tu dá spojit radost z jízdy na kole, odpočinek v přírodě a poznávání tradic a historie Horní Lužice.

webové stránky

Königshainské vrchy (Königshainer Berge)

Chráněná krajinná oblast Königshainské vrchy leží asi 20 minut cesty autem západně od Görlitz. Nejen horolezci si tu na žulových skalách a v bývalých lomech přijdou na své. Turisté tu objeví na svých cestách po lesích mnoho zasněných kamenolomů, svědků více než 200 let práce v lomech.

Žitavské hory

Ani ne hodinu cesty z Görlitz láká 100. přírodní park Německa k pěším výletům, horolezení, jízdě na horském kole, lyžování a sáňkování. Ale i když si chcete jen odpočinout, najdete tu bohatou nabídku: úzkokolejku, hrad a klášter Oybin nebo unikátní podstávkové domy – v Žitavských horách určitě nebudete mít dlouhou chvíli.

webové stránky

Zdroj fotografie:
Fotografie "Berzdorfské jezero": R. Weisflog, Fotografie "Cyklostezka Odra – Nisa": A. Roemisch, Fotografie "Vodní sport na Nise": A. Scholz, Fotografie "Hornolužická horská cesta": R. Pech, Fotografie "Königshainer Berge": Stoeckmann, Fotografie "Seen & Flüsse": Rainer Weisflog, Fotografie "Cyklistické výpravy do okolí": R. Weisflog, Fotografie "Königshainské vrchy": Stoeckmann, Fotografie "Žitavské hory": R. Pech

Fotografie: Europastadt GmbH
Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen