Back to Overview

Jak změřit svět

Jak změřit svět

Die Vermessung der Welt (Originální název)

V roce 2009 se ve Zhořelci uskutečnila zcela speciální premiéra: proslulý německý režisér Detlev Buck natočil v tomto roce první fikční dramatický film v trojrozměrné verzi. Zfilmování Kehlmannova románu „Jak změřit svět“ se natáčelo především kolem Dolního náměstí, např. na nádvoří radnice a zejména v domě Hnědý jelen. V interiérech tohoto obrovského domu vzniklo hned několik setů. Opět se tu zapojilo mnoho komparsistů, i když tomu museli přinést i určité „oběti“. Pro jednu scénu se školáky si tito chlapci museli nechat ostříhat hlavu dohola.

A ještě jedna nikoli nepodstatná filmová rekvizita pocházela z regionu. V rodinném podniku Hultsch v nedalekém Neukirchu bylo na objednávku režiséra Detleva Bucka vyrobeno 20 dřeváků.

Příběh

Německo-rakouské 3D zfilmování stejnojmenného románu Daniela Kehlmanna o dvou géniích, Carlu Friedrichu Gaußovi a Alexandru Humboldtovi, kteří se na začátku 19. století vydali změřit svět. Gauß přináší matematické chápání a Humboldt své přírodovědné znalosti. Podporuje je Humboldtův otec, který chce rozšířit svou sbírku. Objevují při tom mnoho nových kultur, ale naráží i na žalostné poměry a sbírají jedinečné zkušenosti.

Jak změřit svět - oficiální trailer

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

Florian David Fitz, David Kross, Katharina Thalbach, Albrecht Schuch

Ocenění

Austrian film Award 2013: nejlepší kostýmy (Thomas Oláh), nejlepší masky (Monika Fischer-Vorauer, Michaela Payer)

Režisér
Detlev Buck

Producent
Detlev Buck, Claus Boje

Typ produkce
kino - Produktion

Země
AT, DE

Žánr
Dobrodružný

Premiéra
2012

Doba natáčení
10.2011

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen