Wolfsland

Od roku 2016 vzniká pro německou televizi nový kriminální seriál a nejlepší na něm je: Görlitz může konečně reprezentovat sám sebe! Dvě zcela odlišné postavy, policejní inspektoři Viola Delbrücková (Yvonne Catterfeld) a Burkhard Schulz (Götz Schubert), se setkávají v Görlitzu a řeší zapeklité kriminální záhady. S filmy "Ewig Dein" (2016), "Tief im Wald" (2016), "Der steinerne Gast" (2018), "Irrlichter" (2018), "Das heilige Grab" (natočeno v roce 2019), "Heimsuchung" (2019), "Kein Entkommen" (2019), "Das Kind am Finstertor" (2020), "Böses Blut" (2021) a "Die traurigen Schwestern" (2021) vzniklo v krátké době deset dílů. Prvních deset dílů se setkalo s příznivým ohlasem publika. Jedenáctý a dvanáctý díl budou odvysílány v roce 2022.

Producentka Jutta Müllerová o výběru místa natáčení Görlitz: "Hledali jsme spíše venkovské lokace, ne velké město, naši scenáristé tento region dobře znají." A tak je samozřejmě ve filmu k vidění spousta Görlitzu a jeho okolí.

Nejen dva komisaři mají svá tajemství, ale i město a celý region. Důležitou roli přitom hraje i německo-polské příhraničí.

Režisér Tim Trageser říká o roli Zhořelce a jeho okolí: „Zhořelec tu funguje skvěle jako živná půda pro tajemství […]. Na jedné straně je Zhořelec revírem Butsche. Pro Violu, která přichází do města z Hamburku jako nová, tedy není tajemstvím jen Butsch, ale celé město, které ještě nezná. To by se dalo samozřejmě vyprávět všude, ale jen ve Zhořelci je vidět 500 let historie architektury. Na jednom místě tu najdete vedle sebe pozdně gotické, renezační, barokní i secesní budovy. To v jiných městech nebývá. A kde je toho hodně, tam je vždycky i mnohé ukryto.“

Götz Schubert, Yvonne Catterfeld, Jan Dose,Stephan Grossmann, Johannes Zirne, Christian Kuchenbuch, Franziska Junge, Sabine Vitua, Steffen Münster und Berit Künnecke

Yvonne Catterfeld byla nominována jako nejlepší televizní herečka 2017 a 2020, Jupiter Award

Franziska Meletzky

Jutta Müller