Hanební pancharti

Inglourious Basterds (Originální název)

Prohlídka místa Quentina Tarantina způsobila už na podzim 2008 velký mediální rozruch. Velké německé deníky tehdy psaly o natáčecích záměrech kultovního režiséra. Samotné natáčení pak proběhlo – jako vždy v Görliwoodu – relativně bez rozruchu. Dolní náměstí se proměnilo v tržiště, na němž se po velké bitce hromadí mrtvoly vojáků. Vzduch byl zamlžený od střelného prachu. Herci Danielu Brühlovi to přesto připadalo ve Zhořelci skvělé:  „Doufám, že se do Zhořelce, tohoto nádherného, skvělého města, brzy vrátím. Jsem uchvácen krásou města a nadšen pohostinností jeho obyvatel! – Mnohokrát děkuji.“

Film Quentina Tarantina. Děj se odehrává na konci druhé světové války a vypráví virtuální příběh Hanebných panchartů, kteří jsou speciální jednotkou Spojenců a plánují atentát na nejdůležitější německé státníky během představení v kině v rámci německé propagandy v Paříži. Za ztvárnění Hanse Landy získal Christoph Waltz Oscara za nejlepší vedlejší herecký výkon

Hanební pancharti - trailer

Brad Pitt, Til Schweiger, Christoph Waltz, Mélanie Laurent, Eli Roth, Michael Fassbender, Diane Kruger, Daniel Brühl, Christian Berkel, Milan Peschel

Oscar: nejlepší představitel vedlejší role: Christoph Waltz