Back to Overview

Čarodějův učeň

Čarodějův učeň

Na jaře 2017 vznikl pro německou televizi pohádkový film, inspirovaný baladou Johanna Wolfganga Goetheho „Čarodějův učeň“, o pokušení kouzelnického řemesla – s pověstným koštětem ukazujícím cestu. Film byl natáčen ve zhořeleckém starém městě a další záběry byly natočeny na zámcích Tauchritz a Bad Muskau, jakož i v Kromlauském parku. Pro producentku Ingelore Königovou bylo natáčení ve Zhořelci srdeční záležitostí, neboť se tu narodila.

Než byl „Čarodějův učeň“ jako pohádkový film vysílán na Štědrý večer v německé televizi, slavil už 23. listopadu svou premiéru ve zcela vyprodaném kinosále 1 zhořeleckého Filmového paláce. Premiéry se zúčastnili i hlavní představitelé filmu, řada osob zapojených do projektu a samozřejmě mnoho malých i velkých obyvatel Zhořelce. Po premiéře využila spousta fanoušků pohádkových filmů možnost promluvit si s herci a týmem nebo si udělat pár společných fotek. Do Görliwoodské sbírky města bylo slavnostně předáno i kouzelné koště a socha začarované dívky.    

Stadt Görlitz
Stadt Görlitz
Kinderfilm GmbH
Kinderfilm GmbH

Příběh

Chudý žebrák Valentin chce ve městě najít štěstí. Náhodou hledá kouzelnický mistr země učně a Valentin si je naprosto jist, že je pro toto místo u Ambrosia tím pravým. Ale při zkoušce jej bohužel chytřejší Katrina porazí. V nouzi najde útočiště v lékárně starého mistra Zachariáše. Ten se veškerých kouzel vzdal a věnuje svůj život již jen bylinkám a léčitelství, což jeho ctižádostivého učně dosti štve.  Když Valentin objeví, že Ambrosius posedlý mocí ohrožuje celé město, musí starý kouzelnický mistr přeci jen ještě znovu aktivovat své magické síly, aby společně s učni toto nebezpečí odvrátil.

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

Felix von Manteuffel, Max Schimmelpfennig, Pauline Rénevier, Christoph Bach, Sandra Borgmann

Drehbuch

Anja Kömmerling, Thomas Brinx

Režisér
Frank Stoye

Producent
Kinderfilm GmbH Erfurt / Ingelore König

Typ produkce
tv - Produktion

Země
DE

Žánr
Rodinný, Pohádka

Premiéra
2017

Doba natáčení
7.3.- 24.03.2017 (22.-24.03. 2017 Schloss Tauchritz)

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen