Mladý Karel Marx

Le jeune Karl Marx (Originální název)

Snímek "Mladý Karel Marx“ byl z největší části natočen ve Zhořelci, a Görliwood tak představoval Paříž, Brusel, Londýn a Manchester zároveň. Natáčení se zúčastnilo přes 500 komparsistů z regionu. Producent Drechsel byl nadšený ze skvělých tváří, které pro film našel. Při castingu se cíleně hledaly živé, výrazné obličeje, ryšaví muži a ženy.

V obrovské budově „Hnědého jelena“ na Dolním náměstí se natočilo hned několik setů. Například jeden z vnitřních dvorů se stal místem, kde se scházela spodina, a v jiném prostoru se konala velká dělnická schůze. Producent Benny Drechsel řekl pro rozhlas MDR o Zhořelci: „Jedno z nejskvělejších míst pro natáčení, která v Německu máme. Našli jsme tu opravdu hodně setů, měli hodně dobrých statistů a navíc nás celé město podporovalo.“

Foto: Nikolai Schmidt

Klíčovou postavou filmu „Mladý Karel Marx“ je stejnojmenný mladý revolucionář, který i přes prekérní finanční poměry a neustálý strach z politického pronásledování nechce se svým přítelem a druhem Bedřichem Engelsem nic menšího než změnit svět.

Mladý Karel Marx - oficiální trailer

August Diehl, Vicky Krieps, Stefan Konarske, Hannah Steele, Olivier Gourmet