Back to Overview

Mladý Karel Marx

Mladý Karel Marx

Le jeune Karl Marx (Originální název)

Snímek "Mladý Karel Marx“ byl z největší části natočen ve Zhořelci, a Görliwood tak představoval Paříž, Brusel, Londýn a Manchester zároveň. Natáčení se zúčastnilo přes 500 komparsistů z regionu. Producent Drechsel byl nadšený ze skvělých tváří, které pro film našel. Při castingu se cíleně hledaly živé, výrazné obličeje, ryšaví muži a ženy.

V obrovské budově „Hnědého jelena“ na Dolním náměstí se natočilo hned několik setů. Například jeden z vnitřních dvorů se stal místem, kde se scházela spodina, a v jiném prostoru se konala velká dělnická schůze. Producent Benny Drechsel řekl pro rozhlas MDR o Zhořelci: „Jedno z nejskvělejších míst pro natáčení, která v Německu máme. Našli jsme tu opravdu hodně setů, měli hodně dobrých statistů a navíc nás celé město podporovalo.“

Foto: Nikolai Schmidt
Foto: Nikolai Schmidt

Příběh

Klíčovou postavou filmu „Mladý Karel Marx“ je stejnojmenný mladý revolucionář, který i přes prekérní finanční poměry a neustálý strach z politického pronásledování nechce se svým přítelem a druhem Bedřichem Engelsem nic menšího než změnit svět.

Mladý Karel Marx - oficiální trailer

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

August Diehl, Vicky Krieps, Stefan Konarske, Hannah Steele, Olivier Gourmet

Režisér
Raoul Peck

Producent
Raoul Peck, Rémi Grellety, Robert Guédiguian, Nicolas Blanc, Benny Drechsel

Typ produkce
kino - Produktion

Země
DE, FR, BE

Žánr
Drama, Životopisný

Premiéra
2017

Doba natáčení
10.2015

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen