Back to Overview

Kapitán

Kapitán

The Captain (Originální název)

Velká část černobíle natočeného dramatu vznikala od února do dubna 2017 ve Zhořelci a okolí, a to jak v Horní Lužici, tak i v polském příhraničí. Na zhořeleckém Dolním náměstí se proměnila filmaři oblíbená budova „Hnědý jelen“ v „Hotel Oranien“ s historicky zařízenými hostinskými pokoji a restaurací. Natáčelo se i na samotném Dolním náměstí a v okolních uličkách starého města  -  Kränzelstraße, Neißstraße, Handwerk a Weberstraße. Pro vytvoření vhodného dobového koloritu se herci navíc pohybují po honosné gründerské čtvrti, např. v ulicích  Jochmannstraße, Landeskronstraße a Leipziger Straße. Závěrečné scény se natáčely v Polsku.

Příběh

Německo-francouzsko-polská produkce, Emsland na jaře (v dubnu) 1945.

Film, který se opírá o pravdivé skutečnosti, vypráví příběh svobodníka Williho Heralda, který krátce před koncem druhé světové války najde jako prchající dezertér kapitánskou uniformu. V převlečení nyní začne kolem sebe shromažďovat bloudící vojáky a zkouší bez skrupulí hranice své nově získané moci.

Kapitán – oficiální trailer

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

Milan Peschel, Frederick Lau, Max Hubacher

Ocenění

Florian Ballhaus byl oceněn cenou poroty za nejlepší kameru na filmovém festivalu San Sebastian

Režisér
Robert Schwentke

Producent
Frieder Schlaich, Irene von Alberti

Typ produkce
kino - Produktion

Země
DE, PL, FR

Žánr
Válečné drama

Premiéra
2018

Doba natáčení
10.02.2017- 03.2017

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen