Nikdy neodvracej zrak

Werk ohne Autor (Originální název)

Režisér Florian Henckel von Donnersmarck byl další osobou ověnčenou Oscary, která přijela na natáčení do města. Vila na jižním předměstí se stala vilou ruského velitele. Další části filmu se natáčely v blízké Žitavě, v Großschönau a v Drážďnech.

Režisér, primátor & producent při zápisu do Zlaté knihy
Walt Disney Company (Germany) GmbH

Klíčovou postavou je mladý malíř Kurt Barnert (Tom Schilling), který utíká z NDR do západního Německa a jemuž nedají klid jeho zážitky z dětství a mládí za nacismu a vlády SED. Když ve studentce Ellie (Paula Beer) poznává lásku svého života, podaří se mu vytvořit obrazy, které znázorňují nejen jeho vlastní osud, ale traumata celé generace.

Nikdy neodvracej zrak - oficiální trailer

Paula Beer, Tom Schilling, Sebastian Koch, Lars Eidinger, Ben Becker, Saskia Rosendahl, Ina Weisse

Film byl jako německý kandidát nominován na Oscara® v kategorii „Nejlepší neanglicky mluvený celovečerní kinofilm“. Kameraman Caleb Deschanel byl nominován na Oscara v kategorii „Nejlepší kamera“.

Florian Henckel von Donnersmarck

Quirin Berg