Back to Overview

Předčítač

Předčítač

The Reader (Originální název)

Po natáčení „Předčítače“ se Zhořelec definitivně zapsal na dnešní filmové scéně. Přispělo k tomu samozřejmě i oscarové ocenění Kate Winsletové za nejlepší hlavní roli.

Místa natáčení u školy na náměstí Fischmarkt nebo i ulice Bergstraße jsou ve filmu dobře poznat. Rovněž byt, ve kterém bydlí hlavní postava Hanna, skutečně existuje v ulici Jakobstraße 5a. Nejnáročnější byly pro filmový tým jistě tramvajové scény, protože na ně byl historický vůz speciálně dopraven do Zhořelce. Díky dodnes využívané tramvajové síti pak šlo scény s jízdou tramvaje po náměstí Demianiplatz natočit již bez velké námahy.

Zhořelečané se mohli setkat se známou hollywoodskou herečkou tváří v tvář stranou natáčení: a sice při nakupování bot na náměstí Postplatz.

Příběh

Zfilmování románu Bernharda Schlinka o neobvyklém vztahu patnáctiletého studenta a od 20 let starší ženy. Hanna (Kate Winslet) je průvodčí v tramvaji a nechává si od Michaela (David Kross) předčítat. Během procesu od 10 let později se Michael, který nyní studuje práva (Ralph Fiennes), dovídá, že Hanna byla za války dozorkyní v koncentračním táboře.

Za ztvárnění Hanny získala Kate Winsletová Oscara za nejlepší hlavní roli.

Předčítač - oficiální trailer

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

Kate Winslet, David Kross, Ralph Fiennes, Bruno Ganz

Ocenění

1 Oscar - Kate Winslet (nejlepší hlavní herečka)

Režisér
Stephen Daldry

Producent
Harvey und Bob Weinstein, Anthony Minghella, Sydney Pollack (während der Dreharbeiten verstorben)

Typ produkce
kino - Produktion

Země
DE, US

Žánr
Drama, Romantický

Premiéra
2009

Doba natáčení
03.2008

Informace o webu Ochrana osobních údajů Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen