Jeder stirbt für sich allein

Alone in Berlin (Originální název)

„Tady je všechno tak v klidu“, konstatovala Emma Thompson spokojeně při natáčení ve Zhořelci. Pro zfilmování stejnojmenného úspěšného románu („Každý umírá sám za sebe“) natáčela s Brendanem Gleesonem a Danielem Brühlem ve Zhořelci a cítila se tu očividně dobře. Jezdila na natáčení na kole, povídala si s komparsisty o kabelkách a vtipkovala s primátorem při zápisu do Zlaté knihy města. Jako kulisy sloužily dlouhé ulice gründerské čtvrti, jako např. Leipziger Straße. Režisér Vincent Perez byl nadšený: „Takové kulisy jako ve Zhořelci bychom v Berlíně nebo jiných velkoměstech nenašli. Město má velký potenciál stát se opravdovou filmovou metropolí. Je to mimořádné místo s téměř magickou atmosférou, které nás inspirovalo a na němž jsme točili s radostí.“

Válečné drama podle proslulého románu Hanse Fallady, který se opírá o skutečnou událost. Syn Anny a Otta Quangelových je za druhé světové války zastřelen a oni začínají pochybovat o Hitlerově režimu a připojí se k odboji proti nacismu. Roznášejí pohlednice a letáky, jimiž vyzývají k odporu.

Jeder stirbt für sich allein - oficiální trailer

Emma Thompson, Brendan Gleeson, Daniel Brühl

Vincent Perez