Back to Overview

The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel (Originální název)

„Thank you Görlitz for being the best location ever – best possible place for us to make The Grand Budapest Hotel! Thank you.” – tak se zapsal herec Ralph Fiennes během natáčení do Zlaté knihy města. A Jeff Goldblum se rozplýval: „A million thanks, Görlitz. Best time ever!“ I další členové týmu se o městě na Nise vyjadřovali nadšeně. Není divu, neboť v zimě 2013 natáčeli několik měsíců velké části kultovního filmu právě zde a stali se při tom téměř součástí města. A Zhořelečané se stali součástí filmu. Na filmu se podíleli nejen početní statisté, ale i gastronomové, řemeslníci, trenéři z fitness studií, poskytovatelé služeb a mnozí další přispěli svým dílem ke zdaru filmu: primátor uvolnil svou pracovnu pro natáčení. Kavárna CaRe vyrobila například bezpočet zákusků.

Jako dík za pohostinnost se uskutečnila exkluzivní předpremiéra filmu ve všech sálech Filmového paláce a režisér Wes Anderson se ve videoklipu ještě jednou obrátil explicitně na Zhořelečany. Ti mu pozdrav opětovali po vyhlášení grandiózních oscarových ocenění filmu.

Příběh

Tragikomedie od kultovního režiséra Wese Andersona. Film se odehrává mezi dvěma světovými válkami ve fiktivní republice Zubrowka. V centru pozornosti stojí známý grandhotel Budapešť a jeho protagonisté Concierge Gustave a jeho páže Zero.

Concierge zdědí obraz po své zemřelé milé a je pak pronásledován její rozmrzelou rodinou.

Grandhotel Budapešť - trailer

Görlitzer Grußbotschaft an Wes Anderson nach dem Oscar-Gewinn

Místa natáčení

Die Karte wird im Google-Map-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Herci

Ralph Fiennes, F. Murray Abraham, Mathieu Amalric, Adrien Brody, Willem Dafoe, Jeff Goldblum, Jude Law, Bill Murray, Saoirse Ronan, Tilda Swinton, Owen Wilson, Edward Norton, Tony Revolori, Florian Lukas

Ocenění

Oscary: nejlepší scénografie (Adam Stockhausen, Anna Pinnock); nejlepší design kostýmů (Milena Canonero); nejlepší masky (Frances Hannon, Mark Coulier); nejlepší filmová hudba (Alexandre Desplat)

Režisér
Wes Anderson

Producent
Jeremy Dawson, Scott Rudin, Steven M. Rales, Wes Anderson

Typ produkce
kino - Produktion

Země
DE, GB

Žánr
Dobrodružný, Drama, Komedie

Premiéra
2014

Doba natáčení
01. - 03.2013

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen