Zlodějka knih

The Book Thief (Originální název)

Opravdový filmový profesionál se nezalekne ani obtížných rolí. To platí pro Zhořelec zejména v případě natáčení „Zlodějky knih“. Na jinak pokojném Dolním náměstí musely například viset obrovské nacistické bannery a udehrálo se tu opravdové pálení knih. Jiná města toto natáčení odmítla. Ve Zhořelci zvládli tuto výzvu s rozvahou a úspěšně. Na spoustu komparsistů však stísňující atmosféra při nočním pálení knih velmi dolehla. A přesto jsou jistě knihy, které si někteří ponechali jako suvenýr z natáčení, pozitivní vzpomínkou.

Zfilmování literární předlohy podle Markuse Zusaka.

Za druhé světové války svěří maminka devítiletou dcerku Liesl Memingerovou do pěstounské rodiny v Mnichově. Pěstounka je přísná, ale pěstoun se o ni stará s láskou. Naučí ji i číst, a tak Liesl utíká od svých traumatických zážitků do světa ukradených knih.

Zlodějka knih - oficiální trailer

Sophie Nélisse, Ben Schnetzert, Sandra Nedeleff, Nico Liersch, Ben Becker, Geoffrey Rush, Emily Watson, Heike Makatsch

Grammy Awards 2015: nejlepší instrumentální kompozice (John Williams)

Hollywood Film Awards 2013: Sophie Nélisse (Spotlight Award)