Cesta kolem světa za 80 dní

Around the World in 80 Days (Originální název)

Touto akční komedií začala hollywoodská kariéra Zhořelce a město si mohlo zahrát dokonce dvě světové metropole: Dolní náměstí se proměnilo v Paříž 18. století, pivovar Landskron se stal přístavem v New Yorku. Natáčení dodnes připomíná několik rekvizit a vývěsních štítů. Také herec Jackie Chan si Zhořelečany získal a nechával se rád fotit.

EGZ
Stadt Görlitz

Akční komedie podle stejnojmenného románu Julese Verna s bláznivými dobrodruhy Phileasem Foggem (Owen Wilson) a Passpartoutem (Jackie Chan).

Paříž na přelomu století: Phileas Fogg se vsadí s Reformním klubem v Londýně, že dokáže objet svět za 80 dní. Na cestě ho doprovází jeho sluha Passpartout. Na cestách potkají ženu, která k nim připojí. Členové Reformního klubu se jim snaží házet klacky pod nohy, aby sázku vyhráli.

Cesta kolem světa za 80 dní – trailer

Jackie Chan, Steve Coogan, Owen Wilson, Cécile de France