Zážitek Görlitz

Vidět & zažít

Kulturní sezóna je tu po celý rok

Nechte se nadchnout rozmanitým kulturním životem německo-polského evropského města.

více

Kultura & historie

Görlitz se může ohlédnout na zajímavou historii, která se promítá do života města dodnes. Vítejte v Görlitz, kde je historie kulturou a kultura vypráví o historii.

Více

Památky v Görlitz

Největším pokladem evropského města Görlitz/Zgorzelec je bezpochyby jeho architektonické bohatství. Jen v Görlitz můžete na vlastní oči vidět bezmála 4.000 stavebních památek z 500 let evropské historie architektury. Najdete tu z velké části nákladně opravené stavby z nejrůznějších období – od gotiky přes renezanci až ke gründerskému období a secesi.

Více

Görlitz pro rodiny

V Görlitz a jeho okolí na Vás a Vaši rodinu čeká řada výletních cílů. Vydejte se do fantastického volnočasového parku nebo do přívětivé zoo zaměřené na ochranu přírody. Najdete tu všechno pro vydařený den plný nových zážitků.

Více

Görlitz aktivně

V Görlitz a jeho okolí se nabízí spousta možností pro sportovní nadšence. Přímo před branami města si u Berzdorfského jezera přijdou na své vyznavači vodních sportů, inlinů a pěší turistiky. Cyklisté si vychutnávají velmi dobře vybudovanou cyklostezku Odra-Nisa, zatímco například Žitavské hory jsou lákavým terénem pro horolezce.

Více

Görlitz sakrální

Obraz města utváří mnoho kostelů, synagoga a jiné sakrální stavby, jako je Svatý hrob, obdoba Svatého hrobu v Jeruzalémě. Hrdé věže kostelů dominují kulise města a symbolem Zhořelce je Svatopetrský chrám.

Více

Görlitz kulinářský

Ať už dáte přednost německé, tradiční slezské, české nebo mezinárodní kuchyni, zhořelečtí kuchaři pro Vás mají připravenu spoustu lahodných pokušení. Zajít si na večeři v městě na Nise je často spojeno nejen s kulinářskými objevy, ale zároveň i se zajímavou exkurzí do architektonické minulosti.

Více

Příroda v Görlitz

Görlitz je znám jako město zahrad a parků. Historické, památkově chráněné zahrady tu najdete vedle moderních úprav prostranství. Široká škála sahá od malých volných ploch zeleně v obytné čtvrti až po velký pás zeleně přesahující několik čtvrtí. Všechny tyto zelené plochy slouží oddechu, volnočasovému využití a potěšení z přírody.

Více

Shopping v Görlitz

Nákupní a vycházková čtvrť z gründerského období se rozkládá od Berlínské ulice přes Poštovní, Mariánské a Demianiho náměstí až k Hornímu a Dolnímu náměstí v historickém starém městě. Nechte se inspirovat – šaty, klenoty, technikou, starožitnostmi a mnohým dalším!  

Více

Zažijte Zgorzelec

Všichni turisté v Görlitz by si měli na svůj program zařadit procházku do Zgorzelce. Menší část města, ležící na východním břehu Nisy, patří od roku 1945 k Polsku. Nenechte si ujít vzácnou příležitost navštívit dvě země během jedné procházky.

Více

Výlety do okolí

Prozkoumejte okolí města. Pro milovníky přírody, kulturní nadšence a rodiny s dětmi nabízí okolí Görlitz řadu lákavých výletních cílů. Užijte si jejich objevování!  

Více

Zhořelecká subkultura

překvapivá, nekomplikovaná, kreativní

Stranou od turistických tras najdete v Görlitz řadu míst a akcí, které s vynalézavostí využívají volného prostoru města a vnášejí do něj čerstvý vítr. Vydejte se s námi na objevnou výpravu! 

Více

Zdroj fotografie:
Fotografie "Kulturní sezóna je tu po celý rok": Nikolai Schmidt, Fotografie "Kultura & historie": Nikolai Schmidt, Fotografie "Památky v Görlitz": R. Weisflog, Fotografie "Görlitz pro rodiny": Nikolai Schmidt, Fotografie "Görlitz aktivně": R. Weisflog, Fotografie "Görlitz sakrální": EGZ, Fotografie "Görlitz kulinářský": Sabine Wenzel, Fotografie "Příroda v Görlitz": EGZ, Fotografie "Shopping v Görlitz": R. Weisflog, Fotografie "Výlety do okolí": R. Pech, Fotografie "Zhořelecká subkultura":Jörg Gläscher, Fotografie "Zkušenosti ze Zgorzelce": Urzad Miasta Zgorzelec

Foto: Nikolai Schmidt
Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen