Vidět & zažít

Příroda v Görlitz

Foto: Nikolai Schmidt

Berzdorfské jezero

Ráj pro milovníky vody vznikal během posledních deseti let sanací krajiny po těžbě hnědého uhlí bezprostředně na jižní hranici města Görlitz. Téměř 1000 ha velké a 72 m hluboké jezero je nejen pátým největším jezerem v Sasku, ale dnes patří i k těm nejoblíbenějším. Přírodní ráj si Vás získá vynikající kvalitou vody a nabízí jak plavcům, surfařům a jachtařům, tak i cyklistům a skateboardistům vynikající podmínky. Do budoucna by se měly přidat další nabídky a ještě rozšířit jedinečný zážitek z jezera.

 

Číst dále

Hora Landeskrone

Hora Landeskrone je zdálky viditelným symbolem Görlitz a tyčí se v místní části Biesnitz do výšky 419,5 m n. m. Tato přírodní rezervace je výtečným cílem vycházek a dá se k ní pohodlně dojet tramvají. Kdo zvládne vystoupit až na vrchol, toho odmění nádherný výhled na město, jezero a okolí.

Foto: Achim Keiper

 

Parky & zeleň

Görlitz je znám jako město zahrad a parků. Historické, památkově chráněné zahrady tu najdete vedle moderních úprav prostranství. Široká škála sahá od malých volných ploch zeleně v obytné čtvrti až po velký pás zeleně přesahující několik čtvrtí. Všechny tyto zelené plochy slouží oddechu, volnočasovému využití a potěšení z přírody.

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen