Zážitek Görlitz

Dojmy

Nově objevený Görlitz

Plný zážitků, překvapení a inspirace – takový může být den strávený v Görlitz. Tento klip nám ukazuje nové a osvěžující záběry z evropského města. Vydáme se v něm na procházku, při níž se seznámíme nejen s klasickými skvosty, jakými jsou působivý svatopetrský chrám nebo monumentální Dům kultury, ale zaměříme svůj pohled i na detaily. Ať Vám klip přinese radostné objevy! 

Znovuobjevený Görlitz

Das Video wird im Youtube-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Zážitkový, překvapivý, inspirativní - takový může být jeden den v Görlitz. Tento klip ukazuje nové a osvěžující záběry z evropského města. Provede vás nejen klasickými památkami, jako je impozantní kostel svatého Petra a velkolepá budova Domu kultury, ale zaměří se i na detaily. Bavte se při sledování!

Za poznáním měst Horní Lužice

Společně s Budyšínem, Kamencem, Lubaní, Löbau a Žitavou tvoří Görlitz Svaz šestiměstí. Tato města uzavřela v roce 1346 spojenectví na společnou ochranu obchodních stezek a zažívala díky tomu hospodářský a kulturní rozkvět. O této době svědčí honosné radnice a měšťanské domy, hrdé kostely a mohutná opevnění, které vytvářejí neopakovatelnou atmosféru, v níž se spojuje pulzující život současnosti s dechem velké historie.

Objevitelská města Horní Lužice

Das Video wird im Youtube-Iframe geladen, wodurch Google Informationen für Analyse- und Marketing-Zwecke erhält. Wenn Sie damit einverstanden sind, klicken Sie bitte auf „Akzeptieren“. Mehr erfahren zum Datenschutz von Google.

Šest měst v Horní Lužici - Bautzen, Görlitz, Kamenz, Lauban, Löbau a Žitava - uzavřelo v roce 1346 spojenectví za účelem společné ochrany obchodních cest. V té době byl zemský mír v regionu často ohrožen. Horní Lužice vzbuzovala u knížat z okolních oblastí chtivost a důležité komunikace, jako například Via Regia, byly sužovány loupežníky. Liga šesti měst získala požehnání pozdějšího císaře Karla IV. a pod jeho záštitou zažila města hospodářský a kulturní rozkvět. Velkolepé radnice a měšťanské domy, hrdé kostely a opevněné hradby jsou svědky té doby a vytvářejí jedinečnou atmosféru, v níž se snoubí pulzující život současnosti s dechem velké historie.

zdroj: Peterskirche: Sabine Wenzel, Altstadtfest2014: Nikolai Schmidt, Berliner Straße: Rainer Weisflog, Marienplatz: Sabine Wenzel, Neißstraße: Alexander Roemisch, Untermarkt2: Rainer Weisflog

Vítejte ve městě, které je pro mnohé tím nejkrásnějším v Německu!

Prožijte dny bohaté na objevy v jednom z nejhezčích německých měst. Se svými bezmála 4000 pečlivě zrekonstruovanými stavebními památkami je toto město na Nise architektonickým skvostem evropského formátu. Zde zažijete evropskou sounáležitost a objevíte kulturní život v gotických arkádách, renezančních halových domech, barokních palácích a secesních vilách. I filmaři jsou vždy okouzleni snovou kulisou Görliwoodu. Görlitz se na Vás těší.

Imprint Datenschutz Button - Nach oben scrollen Button - Nach oben scrollen